Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kadın Girişimciler Sekizinci Kez Yarışacak

Türkiye'de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon liranın altında kalan tüm kadın girişimcilerin başvurabileceği ya da aday gösterilebileceği Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'na başvurular başladı.

yapi.com.tr / AA

Yarışma Duyuruları

Kadın Girişimciler Sekizinci Kez Yarışacak Kadın Girişimciler Sekizinci Kez Yarışacak
SON BAŞVURU TARİHİ 31 Temmuz 2014
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 10 Eylül 2014
DÜZENLEYEN

Garanti Bankası, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Ekonomist Dergisi

WEB ADRESİ

kadingirisimciyarismasi.com

+ Ajandama Ekle

Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nın sekizincisine başvurular başladı. Başarılarını paylaşarak kadın girişimcilerin cesaretini artırmak ve birbirlerine ilham vermek isteyen adaylar, www.kadingirisimciyarismasi.com adresinden 31 Temmuz 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Yarışmaya başvuran kadın girişimciler; 'Türkiye’nin Kadın Girişimcisi', 'Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci', 'Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci' ve 'Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi' kategorilerinde değerlendirilecek.

Değerlendirme kriterleri kategoriler arasında faklılaşacak olup; başvurular, risk alma ve cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerindeki farklılaşma, finansal yapı, bulunduğu yörenin ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirmiş olma gibi kriterler kapsamında ele alınacak.

Geçen yıl 'Türkiye'nin Kadın Girişimcisi' seçilen Feride Aytül Erçil, akıl terinin alın terinin yerini aldığı bu dönemde, yeni bilgiyi inovatif ürün ve hizmete dönüştürme sürecinin en temel oyuncusu olan girişimcilerin yeni düşüncelerin yaratılması, yayılması ve uygulamasını hızlandırdığını, yeni endüstrilerin doğmasına yol açtığını ifade etti.


Türkiye'de son yıllarda değeri anlaşılan kadın girişimciliğindeki gelişmelerin çoğu ülkeye kıyasla yetersiz kaldığını vurgulayan Erçil, şunları kaydetti:

"Garanti Bankası, KAGİDER ve Ekonomist Dergisinin düzenlediği Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması, topluma girişimcilik ruhunun aşılanması, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi, kadın girişimci sayısının artırılması için yürütülen çabaların başında geliyor. Yarışmaya bir çalışanımın beni önermesiyle katıldım. Ödülü aldığımdan bu yana üzerime yüklendiğini hissettiğim sorumlulukla, özellikle genç kadınları yüreklendirmek, katma değer yaratabileceklerini, daha fazla ve büyük başarılara imza atabileceklerini göstermek için çeşitli ortamlarda deneyimlerimi paylaşıyor, mentorluk yapıyorum. Tüm kadın girişimcilerimize de bu tür yarışmalara katılarak, üreten, sorgulayan, daha iyi bir dünya kurabilecek, gelecek nesillere rol model oluşturabilecek bireyler olduklarını göstermesini tavsiye ediyorum".

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kadin-girisimciler-sekizinci-kez-yarisacak_119186.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!