Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Daikin Sakura Projesi 14 Kadın Girişimci ile Yola Çıktı

KOSGEB, KalDer ve Daikin işbirliği ile üniversite mezunu girişimci kadınları kendi işinin patronu yapmak için hayata geçirilen Daikin Sakura Projesi, daha ilk yılında büyük ilgi gördü. Proje, gelen yüzlerce başvuru arasından seçilen 14 kadın girişimci ile yola çıktı.

yapi.com.tr
Daikin Sakura Projesi 14 Kadın Girişimci ile Yola Çıktı

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), KalDer (Türkiye Kalite Derneği) ve Daikin’in kadın girişimcilere destek olabilmek amacıyla başlattıkları Daikin Sakura Projesi’nin ilk seçmeleri gerçekleşti. Seçilen üniversite mezunu 14 genç kadın, KOSGEB, KalDer ve Daikin’in desteğini yanlarına alarak kariyer yolculuğuna başladı.

Nisan 2015’te kendi iş yerlerini açacaklar

Eğitim ve işyeri desteği sağlayarak üniversite mezunu genç kadınlara girişimci olma fırsatı sunan ve 3 yılda 100 kadına ulaşmayı amaçlayan Daikin Sakura Projesi’ne ilk yılında Türkiye’nin 63 ilinden yaklaşık 350 başvuru geldi. Değerlendirme süreci ve yapılan mülakatların ardından 25 aday, jüri karşısına çıktı. Üniversite mezunu bu girişimci adaylar arasından Daikin Sakura Projesi’nin ilk yılında destek almayı başaran 14 isim şunlar oldu:

Özlem Erginsoy Uruk (Bursa), Alev Aktürk (İstanbul), Melek Demircan (İstanbul), Emine Mira Demir (İstanbul), Alev Karavelioğlu (İstanbul), Melike Gülbahçe (İstanbul), Zehra Erdem (Ankara), Ezgi Orhan (İzmir), Seval Yılmaz (İstanbul), Müzeyyen Karagöz (Ankara), Pelin Atak (Ankara), Güleser Çelik (Diyarbakır), Firuze Karaosmanoğlu (İzmir), Özge Küçük (İzmir)

Eylül ayından itibaren eğitimlere başlayacak olan bu 14 genç girişimci, 120 saat sürecek bir girişimcilik eğitimi programına başlayacak. Başarı ile eğitim sertifikasını almaya hak kazanan girişimci adayları, Daikin Shop’larda yapacakları 15 günlük stajın ardından da yaşadıkları illerde kendi işyerlerini açarak iklimlendirme sektöründeki yerlerini almaya başlayacak.


Geri ödemesiz 30 bin TL’lik mali destek

Daikin Sakura Projesi kapsamında 3 yılda 100 girişimci kadının KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanacağına dikkat çeken KOSGEB Marmara Bölge Müdürü Vekili Onur Alp Yatır, “KalDer ve Daikin tarafından verilecek eğitimlerin sonunda, girişimcilerimiz kurumun toplam 30.000 TL’yi bulan işletme kuruluş, donanım, işletme giderleri ve sabit yatırım desteklerinden geri ödemesiz olarak yararlanacaktır” dedi.  KOSGEB’in ekonomik ve sosyal anlamda son derece hayati işlevleri yerine getiren girişimcilerin desteklenmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve girişimciliği bir kariyer fırsatı olarak sunmak amacıyla çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Yatır, KalDer ve Daikin ile işbirliği yaptıkları Daikin Sakura Projesi’nin bu kapsamda hayata geçirilen önemli bir çalışma olduğunu vurguladı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/daikin-sakura-projesi-14-kadin-girisimci-ile-yola-cikti_124206.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!