Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın Trablus Kongre Merkezi Ödüllerini Dörtledi

Yapımı bu yıl tamamlanan Trablus Kongre Merkezi (Tripoli Congress Center), 2010 yılı içinde kazandığı ödüllere bir yenisini ekleyerek “Dünyanın En İyi Kamusal Yapısı” seçildi. Ortadoğu’da “Yılın Mimarı” seçilen Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu'na ait proje, Ortadoğu bölgesinin en iyi yapısı seçilmesinin ardından, 27 Kasım 2010 günü Londra’da

yapi.com.tr
Tabanlıoğlu Mimarlık'ın Trablus Kongre Merkezi Ödüllerini Dörtledi

STRONG>Yapımı bu yıl tamamlanan Trablus Kongre Merkezi (Tripoli Congress Center), 2010 yılı içinde kazandığı ödüllere bir yenisini ekleyerek “Dünyanın En İyi Kamusal Yapısı” seçildi.

Ortadoğu’da “Yılın Mimarı” seçilen Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu'na ait proje, Ortadoğu bölgesinin en iyi yapısı seçilmesinin ardından, 27 Kasım 2010 günü Londra’da yapılan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards) töreninde “Dünyanın En İyi Kamusal Yapısı” ilan edildi.

 

Ödülü, Tabanlıoğlu Mimarlık adına Özdem Gürsel teslim aldı.

Bu yıl jüri başkanlığını International Homes dergisi baş editörü Helen Shield’in üstlendiği, uzun yıllardır dünya gündeminde önemli bir değerlendirme platformu olan "International Property Awards-Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri"; Bloomberg, International Herald Tribune, New York Times, Frankfurter Allgemeine, Sydney Morning Herald ve Google gibi prestijli medya grupları tarafından destekleniyor. 

Trablus Kongre Merkezi'nin en iyi seçildiği kategoride diğer bölge birincisi adaylar ise Almanya’dan “BMW Müzesi”( Atelier Bruckner), Amerika’dan “CalPERS Yönetim Kompleksi” (Pickard Chilton), Birleşik Krallık’tan “Excel Phase 2 (Grimshaw Architects) oldu. Afrika bölgesinde birinciliğe değer görülen projenin olmadığı yarışmada, Asya- Pasifik bölgesinde ise "Shunde Polis Merkezi" (NSIAP- New Space International Architectural Practice) ve "Tayland Khonkaen Bölge Yönetim Merkezi" (I'll Design Studio) övgüye değer bulunmuştu.

Son zamanlarda yatırımlarıyla dikkati çeken Libya’da, 3000 kişilik kapasitesiye sahip olan Trablus Kongre Merkezi kentin en çağdaş yapısı olarak sosyal ve mimari anlamda öncü bir nitelik taşıyor. Tasarım ve inşaatı toplam 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yapının inşaatını ise yine bir Türk firması, System İnşaat gerçekleştirdi.


Fotoğraf: Cemal Emden
 
Trablus Kongre Merkezi’nin aldığı ödüller
- International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri), Büyük Ödül
- International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri), Arabia Section, 5*, Büyük Ödül
- Cityscape Awards for Architecture (Cityscape Mimarlık Ödülleri, Dubai), Kamusal Yapı Dalı, Büyük Ödül
- MEA Middle East Architect Award (Ortadoğu Mimarlık Ödülü), En İyi Kamusal Yapı

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tabanlioglu-mimarlikin-trablus-kongre-merkezi-odullerini-dortledi_84057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!