Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tasarım Odaklı Değişim Kale Grubu’na DME Onur Ödülü’nü Kazandırdı

Firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendirerek ödüllendiren Design Management Europe (DME)’den Kale Grubu’na Onur ödülü verildi.

yapi.com.tr

Ödüller

Tasarım Odaklı Değişim Kale Grubu’na DME Onur Ödülü’nü Kazandırdı Tasarım Odaklı Değişim Kale Grubu’na DME Onur Ödülü’nü Kazandırdı

İlki 2007 yılında düzenlenen ve bu yıl Avrupa’dan 12 ülke ve 44 firmanın aday olarak yarıştığı DME ödüllerinde, büyük ölçekli firmalar kategorisinde yarışan Kale Grubu, Beiersdof (Nivea) ve Schneider Elektric ile kalarak “Onur Ödülü”nü almaya hak kazandı.

2011 yılında gerçekleştirdiği yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, “Tasarım ve İnovasyon’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı” pozisyonunu oluşturan Kale Grubu’nun en önemli odak alanlarından birini “tasarım yönetimi” ve “inovasyon” oluşturuyor. Beş senelik bir zaman diliminde gerek bünyesindeki tasarım ekibiyle gerekse uluslararası tasarımcılarla tasarım alanını destekleyen projeler ortaya koyan ve birçok uluslararası tasarım ödülleri kazanan Kale Grubu, Design Management Europe’dan aldığı “Onur Ödülü” ile bu alanda oluşturduğu stratejide emin adımlarla ilerlediğini bir defa daha kanıtladı.

Ödül gecesinde Kale Grubu adına ödülü alan Tasarım ve İnovasyon’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, bu başarının grup adına çok büyük önemi olduğunu vurgularken, tasarım stratejilerinin ve tasarım yönetiminin firma içindeki önemini bir defa daha hatırlattı ve bu alandaki başarının uluslararası düzeyde de kanıtlandığını ifade etti.

Yarışma değerlendirmesinde Kale Grubu’nun öne çıktığı alanlar jüri tarafından “değişimin tasarım odaklı olması” ve “tasarım koordinasyonunda mükemmeliyetçi yaklaşım” olarak tanımlanırken; grubun gerek ürün yaklaşımları, gerekse tasarım yönetimi süreçleri ve tasarım alanında sürdürülebilir bir yaklaşımıyla desteklediği sosyal sorumluluk projeleri ödülü almasındaki en büyük etken olarak gösterildi.Firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açısını değerlendiren Design Management Europe (DME) Ödülleri, Avrupa’da öncü birçok markayı, tasarımla farklılaşma ve katma değer yaratmaları açısından irdeliyor.

Her yıl, firma büyüklük ölçeklerine göre 5 farklı kategoride gerçekleştirilen DME ödül sistemi, dünya çapında bilinen tasarım ödüllerinin aksine, yalnızca tasarımı ödüllendirmenin ötesinde tasarımın katma değer yaratarak şirket stratejilerini nasıl etkilediğini değerlendiren bir yarışma olarak konumlandırılıyor.

Ödül jürisinin adayları; inovasyon alanında öncülük, değişime ayak uydurabilme yeteneği ve yönetimde mükemmellik ilkeleri üzerinden değerlendirdiği yarışma sonucunda, ödüle layık görülen adaylar, dünya çapında kazandıkları prestijin yanı sıra, genişleyen sektörde, bilgisi güncellenen bir ağın da parçası oluyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tasarim-odakli-degisim-kale-grubuna-dme-onur-odulunu-kazandirdi_103236.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!