Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan ERA Mimarlık, deneyimlerini mimarlık, mühendislik ve tasarım dünyasının yakın geçmişine ışık tutan bir sergiyle paylaşıyor.

yapi.com.tr

GÜNCELLENDİ!

Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Ocak 2013
BİTİŞ TARİHİ: 3 Şubat 2013
YER: Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu
ŞEHİR: İstanbul
+ Ajandama Ekle

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan ERA Mimarlık, deneyimlerini mimarlık, mühendislik ve tasarım dünyasının yakın geçmişine ışık tutan bir sergiyle paylaşıyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda 16 - 31 Ocak tarihleri arasında gezilebilecek “Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı” sergisi, ofisin bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler üzerinden Türkiye mimarlık ortamının değişimini de gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz 40 yıl içinde mimarlık üretim tekniklerinde büyük bir dönüşüm geçiren dünyada ve Türkiye’de mimari tasarım sürecindeki çizim ve ifade tekniklerinden iş yapma biçimlerine, yapı malzemelerinden inşaat tekniklerine dek birçok alanda yaşanan değişimler, “Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı” sergisiyle mimarlık dünyasının yanı sıra herkesin ilgisini çekecek şekilde sunuluyor.

Sergi, Türkiye’nin çok çeşitli yerlerinde ERA tarafından gerçekleştirilen projeler ışığında kentlerin de nasıl bir dönüşüm geçirdiğini aktarıyor. Aralarında Forum Alışveriş Merkezleri, Shenyang Starmall Plaza, inşaat  aşamasında olan Ayazağa Kültür Merkezi, Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü gibi projeler de bulunan sergi aracılığıyla ERA’nın üzerinde çalıştığı yapılar ve işbirliği yaptıkları çeşitli aktörlerin görüşlerine de yer vererek, mimarlığın yaşamla temas ettiği noktalar da sergiye taşınıyor.
    
Sürekli bir yenilik arayışıyla mesleğini hep ileri bir noktaya taşımayı amaçlayan ERA, Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı sergisi aracılığıyla, mimarlığın yalnızca mimarın kendi erki dahilinde gerçekleştirdiği bir meslek olmanın ötesinde tüm aktörleriyle hayat bulan, sosyal ve toplumsal boyutuyla yaşamın kendisine dair bir gerçeklik olduğunu iletiyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bir-vizyonun-pesinde-era-mimarlikin-40-yili_103502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!