Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" Ankara'da

Mimarlık, mühendislik ve tasarım dünyasının yakın geçmişine ışık tutan deneyimlerin paylaşıldığı sergi, ofisin bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler üzerinden Türkiye mimarlık ortamının değişimini gözler önüne seriyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" Ankara'da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Mayıs 2013
BİTİŞ TARİHİ: 26 Mayıs 2013
YER: CerModern
ŞEHİR: Ankara
DÜZENLEYEN:

ERA Mimarlık

TELEFON: 0312 310 00 00
DİĞER BİLGİLER:

A: Cermodern, Altınsoy Cad. No:3 Sıhhiye, Ankara

+ Ajandama Ekle

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan ERA Mimarlık'ın, ilk gösterimi MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda gerçekleşen “Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı” adlı sergisi, Mayıs ayında Ankara Cermodern’e konuk oluyor.

Geçtiğimiz 40 yıl içinde mimarlık üretim tekniklerinde büyük bir dönüşüm geçiren Türkiye’de mimari tasarım sürecindeki çizim ve ifade tekniklerinden iş yapma biçimlerine, yapı malzemelerinden inşaat tekniklerine dek birçok alanda yaşanan değişimler, “Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı” sergisiyle mimarlık dünyasının yanı sıra genel izleyicinin de ilgisini çekecek şekilde sunuluyor.

Sergi, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ERA tarafından gerçekleştirilen projeler ışığında kentlerin de nasıl bir dönüşüm geçirdiğini aktarıyor. Shenyang Starmall Plaza, inşaat aşamasında olan Ayazağa Kültür Merkezi, Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü gibi projelerin yer aldığı sergide, ERA’nın üzerinde çalıştığı yapılar, ofisin işbirliği yaptığı çeşitli aktörlerin görüşlerine de yer verilerek aktarılıyor.
 
Sürekli yenilik arayışıyla kendisini hep daha ileri bir noktaya taşımayı amaçlayan ERA, “Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı” sergisi ile, mimarlığın yalnızca mimarın kendi erki dahilinde gerçekleştirdiği bir meslek olmanın ötesinde, toplumsal boyutuyla yaşamın kendisine dair bir gerçeklik olduğunu iletiyor.

Sergi, 07 Mayıs 2013- 26 Mayıs 2013 tarihlerinde, Pazartesi hariç her gün saat 10:00 - 18:00 arasında Cermodern'de izlenebilir.

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/era-mimarlikin-40-yili-ankarada_107409.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!