Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ERA Mimarlık, 40 Yıllık Geçmişini Tophane-i Amire'de Sergiliyor

ERA Mimarlık'ın yarım asıra yaklaşan mesleki deneyimini kamusallaştıran "Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" başlıklı sergi, dün akşam (16 Ocak 2013) Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen kokteylle ziyarete açıldı.

ERA Mimarlık, 40 Yıllık Geçmişini Tophane-i Amire'de Sergiliyor

Proaktif 1970'ler, Rasyonel 1980'ler, Kolektif 1990'lar, Küresel 2000'ler, Vizyoner 2010'lar başlıkları altında kronolojik olarak gezilebilen "Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" sergisinde, her bir döneme ait çalışmalar üzerinden oluşturulan metinlere videolar eşlik ediyor.

Kronolojik güzergahı kat ettikten sonra, sergi alanının merkezinde konumlanan bölüme varıldığında ise, ERA Mimarlık'ın kuruluşundan bu yana projelerin üretilmesinde kullanılan analog ve dijital araç gereçlerden oluşturulan asamblaj özellikle dikkat çekiyor.

Orta bölümde yer alan diğer sergi unsurları da aynı ölçüde dikkat çekici zira rengarenk eskizler ile çevrili bölümün tam ortasında, ERA'nın güncel projelerinden Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü'nün iki maketiyle birlikte, Ayazağa Kültür Merkezi, Zorlu Center yarışma projesi, Starmall Shenyang Plaza maketleri incelenmeye hazır bekliyor.

Bu bölümün diğer bir sürprizi de, yan yana sıralanan ekranlarda izleyebileceğiniz ERA işverenlerinin ve proje ortaklarının videoları...

Tasarım yönetimi ve proje koordinasyonunu Spot Tasarım'dan Emre Çıkınoğlu'nun üstlendiği, Terminal Design kurucusu Akın Nalça'nın sergileme tasarımı ile katkıda bulunduğu sergi; ERA Mimarlık'tan Gülizar Kemer'in yapım koordinasyonunda, Depo Yayıncılık'tan Hülya Ertaş ve Kuyaş Örs'ün küratörlüğünde gerçekleştirildi. Sergide yer alan fotoğraflarda ise Gürkan Akay, Cemal Emden ve Benjamin Struelens'in imzası bulunuyor.

"Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık'ın 40 Yılı" sergisi, 30 Ocak Çarşamba gününe kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nde ziyarete açık kalacak.


Fotoğraflar: Emre Topdemir

http://www.yapi.com.tr/haberler/era-mimarlik-40-yillik-gecmisini-tophane-i-amirede-sergiliyor-_103941.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!