Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Haliç Dayanışması Tersane-i Amire'nin 559. Kuruluş Yıldönümünü Kutlamaya Çağırıyor

Haliç Dayanışması, 11 Aralık Çarşamba günü düzenleyeceği toplantıyla hem Tersane-i Amire'nin 559. kuruluş yıldönümünü kutlamaya, hem de Haliçport projesiyle ilgili son gelişmeleri kamuoyuyla paylaşamaya hazırlanıyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Haliç Dayanışması Tersane-i Amire'nin 559. Kuruluş Yıldönümünü Kutlamaya Çağırıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Aralık 2013 14:00
YER: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Haliç Dayanışması

DİĞER BİLGİLER:

E: halicdayanismasi@gmail.com

+ Ajandama Ekle

Haliç Dayanışması tarafından yapılan açıklamada, tarihi-arkeolojik-endüstriyel-kültürel ve mimari miras olarak tanımlanan Tersane-i Amire'nin 559. kuruluş yıldönümünün kutlandığına dikkat çekiliyor ve "Geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleştirilen bir ihale sonucunda gündeme gelen ve Haliçport olarak bilinen proje durdurulmadığı taktirde, önümüzdeki yıl ya da yıllarda yıldönümünü kutlayacağımız bir Tersane-i Amire'miz olmayacak" deniliyor.

11 Aralık Çarşamba günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde gerçekleşecek buluşmada, Tersane-i Amire'nin 559. kuruluş yıldönümü kutlanacak ve Haliçport projesiyle ilgili son gelişmelerle projenin koruma altındaki tarihi-arkeolojik-endüstriyel-kültürel ve mimari miras üzerinde yarattığı tehtidin ayrıntıları da bir basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşılacak.

Haliç Dayanışması, Haliç'in peyzaj değerlerinin, tersane alanındaki erkeolojik varlıkların, tarihi yapıların ve çevresindeki kentsel dokunun, tersane alanındaki kamu mülkiyetinin, ancak kamu yararı yaklaşımıyla korunabileceğine olan inançla; tehdit altındaki kamusal mirasın doğru değerlendirilmesini ve Tersane-i Amire'nin -teknolojisi yenilenerek, üretim istihdam potansiyeli geliştirilerek- geleceğe taşınmasını savunuyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/halic-dayanismasi-tersane-i-amirenin-559-kurulus-yildonumunu-kutlamaya-cagiriyor_114716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!