Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA 2018

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarlarından UNICERA, 27 Şubat - 3 Mart 2018 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubunun sergileneceği fuara 130 ülkeden ziyaretçi bekleniyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA 2018
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Şubat 2018
BİTİŞ TARİHİ: 3 Mart 2018
YER: CNR EXPO Yeşilköy, İstanbul
DÜZENLEYEN:

ITF İstanbul Fuarcılık A.Ş. - CNR Holding tarafından, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) iş birliğinde

WEB ADRESİ:

http://unicera.com/

+ Ajandama Ekle

Bu yıl alanında %25’lik bir büyüme sağlayan İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı (UNICERA), CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Tesisat İnşaat Malzemeleri Derneği (TIMDER) işbirliği ile 27 Şubat - 3 Mart 2018 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek.

İspanya Banyo Ekipmanları Derneği (ASEBAN), İtalyan Seramik Makineleri ve Ekipmanları Üreticileri Birliği (ACİMAC), Confindustria Ceramica İtalia (EDI. CER SPA), Italian Trade Agency (ITA) kuruluşları tarafından desteklenen UNICERA Fuarı’na, 130 ülkeden 10 bin yabancı, toplam 80 bin alıcı bekleniyor. Fiyat avantajı, kolay ulaşılabilirlik ve kaliteli üretimle büyüklüğünü 3 milyar dolara ulaştıran seramik sektörü, UNICERA Fuarı ile önümüzdeki dönemde önemli bir büyüme yaratacağı hedef pazarlar olan Amerika, Afrika, Asya ve Uzakdoğu ülkelerinde etkinliğini artırmayı hedefliyor.

1.000 üzerinde sektör lideri marka UNICERA'da

Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubunun bir arada sergileneceği UNICERA Fuarı, sektöre yön veren 1.000’in üzerinde markanın yeni ürün ve hizmetlerine ev sahipliği yapacak. Akgün Seramik, Anka Seramik, Bien Seramik , Creavit, Ege Seramik, ECA SEREL, Etili Seramik, Duratiles, Decovita, Graniser, Granito, Güral, Hansgrohe, Kale, Kütahya Seramik, İdevit, İSVEA, Seranit, Schell, Seramiksan, Serenova Umpaş, Uşak, Yurtbay, Yüksel Seramik, VitrA gibi sektör öncüsü firmalar, modern teknoloji ile geliştirilen yenilikçi ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Seramiğin küresel oyuncuları buluşuyor

Dünya sıralamasında seramik üretiminde baş aktör ülkeler olarak gösterilen İtalya, İspanya, Almanya olmak üzere, Portekiz, Mısır, Hindistan, Çin, Tayvan, Sırbistan ve İran’dan gelecek firmalar, UNICERA’da yeni ürün ve modellerini sergileyecek.

İtalya’dan önde gelen tasarım firmalarından Digital Design SRL ve TG Mac, Almanya’dan Hamberger, Portekiz’den küresel seramik üreticisi Mota II Solçoes Ceramicas; İspanya’dan Quicmicier, Sırbistan’dan Pestan, Hindistan’dan Mehta Stone Export House ve Asia Pacific Impex, İran’dan Loabıran, Çin’den Guangdong Hongyu Ceramics, Tayvan’dan Monalisa Trading ve Iran-China Clay Industries, fuarda dikkat çeken küresel oyuncular arasında yer alıyor.  

Ünlü tasarımcılar 2019 trendlerini aktaracak

Fuar kapsamında 28 Şubat ve 1 Mart’ta gerçekleştirilecek seminerler, İtalya, İspanya ve Almanya’dan gelen dünyaca ünlü ödüllü tasarımcılara ev sahipliği yapacak. Designer Seminars başlıklı etkinlik dizisinde, Diego Grandi, Massimo Farinatti, Sergio Perez Fortea, Michael Schmidt ve Marco Paloelli gibi tasarımcılar 2019 trendlerini ziyaretçilerle paylaşacak.

28 Şubat'ta düzenlenecek seminerin ilk oturumu saat 13.00’te başlayacak. Seminerde; banyo sektörü için önemli projelere imza adan Adriano Design Stüdyosu’ndan Gabriele-David Adriano ile Salim Mottaghi ‘Yönlendirmeler: Stratejik ürün tasarımına yaklaşım’; Cersai Tasarım Ödüllü İtalyan DGO Tasarım Stüdyosu’ndan Diego Grandi ile Andrea Marelli, ‘Materyaller aracılığıyla kişisel bir yolculuk’; İtalyan Farinatti Design Stüdyosu’nun kurucusu ve bir çok ödüle sahip Massimo Farinatti ‘Sağlıklı olmaktan refahlığa’; İtalyan Disegno Industriale'den Ettore Giordana da ‘Tasarıma çok kültürlü yaklaşım-seramik sektöründe bazı kavram üretimi’ konularında sunumlar yapacak.