Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018

Konut Konferansı 2012, "Değişim/Dönüşüm”ü Masaya Yatırıyor

Dünyaca ünlü konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek Konut Konferansı 2012, “Değişim/Dönüşüm” teması çerçevesinde, Türkiye’deki konut sektörünü Kentsel Dönüşüm ve Mütekabiliyet yasaları ile birlikte tartışmaya açacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Konut Konferansı 2012, "Değişim/Dönüşüm”ü Masaya Yatırıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Ekim 2012
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

YEM

ANA SPONSORLAR:

İzoduo, Kale Kilit, Siemens Ev Aletleri

SPONSORLAR:

Sponsor: Sur YapıVorne
Alt Sponsor: Ytong
Hizmet sponsoru: Hotel Sumahan

WEB ADRESİ:

www.konutkonferansi.com

TELEFON: 0212 266 70 70
DİĞER BİLGİLER:

İletişim sponsorları: Emlak Rotası, Konsept Projeler, Mimarizm, YAPI Dergisi, yapi.com.tr, yapiveri.com, Yeşil Bina
Bilgi ortağı: REIDIN
Destekleyen kurumlar: DutchDFA, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GiSP), Hollanda Mimarlık Enstitüsü (Netherlands Architecture Institute-NAI), Material ConneXion® İstanbul, ULI Türkiye

+ Ajandama Ekle

Türkiye konut sektörünü “Değişim/Dönüşüm” başlığı altında mercek altına alacak konferansta, sektörü kaçınılmaz olarak birçok değişime uğratacak olan Kentsel Dönüşüm Yasası'nın nasıl uygulanacağı; uygulama sırasında gayrimenkul sektörünün ne gibi durumlarla karşı karşıya kalacağı; yeni yasanın sektörün hangi alanlarını ne şekilde etkileyeceği tartışılacak. “Mütekabiliyet Yasası” ile yabancı gayrimenkul yatırımlarının sektörde yaratacağı değişimler, konferansta küresel bir bakış açısı ile ele alınacak.

Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı–Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Konut Konferansı’nda dünyaca ünlü uzmanlar ülke ekonomisi ve Türk yapı sektörünün lokomotifi olan “konut”u, sektörün önümüzdeki dönemde yaşayacağı değişim ve dönüşümler ile birlikte mercek altına alıyor.

İzoduo, Kale Kilit ve Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda düzenlenen konferans, 18 Ekim Perşembe günü YEM Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilecek. Sur Yapı ve Vorne konferansa sponsor olarak, Ytong ise alt sponsor olarak destek verirken DutchDFA, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GiSP), Hollanda Mimarlık Enstitüsü (Netherlands Architecture Institute-NAI), Material ConneXion® İstanbul ve ULI Türkiye ise destekleyen kurumlar olarak etkinliğe katkıda bulunuyor.

Konut Konferansı 2012'nin iki önemli gündem maddesini “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” ve “Mütekabiliyet Yasası” oluşturuyor. Konferans, “Değişim/ Dönüşüm” ana başlığı altında uzman konuşmacıları ve sektör profesyonellerini, bu iki yasanın konut sektöründeki etkilerini konuşmak ve tartışmak için bir araya getirecek.

Tüm gün sürecek konferansın moderatörlüğünü, tüm dünyada yenilikçi gayrimenkul ve iş çözümleri yaratan öncü küresel gayrimenkul danışmanlıklarından biri olan DTZ’nin Türkiye Ofisi Yönetici Ortağı ve ULI Türkiye Yönetim Komitesi Başkan Yardımcısı Firuz Soyuer üstlenecek.

“Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” ve “Mütekabiliyet Yasası”nın getireceği “dönüşüm” ve “değişim”, konferansta katılımcılar tarafından pek çok farklı açıdan değerlendirilecek. Ana sponsorlardan Kale Kilit ve Kale Çelik Eşya Genel Müdürü Nadir Erze ile Siemens Ev Aletleri Projeler Satış Müdürü Kenan Yıldırım da değişim paralelinde konut tasarımı ve uygulamalarında son kullanıcıya sunulan akılcı çözümler, inovasyon ve konutlarda değişen, dönüşen güvenlik olgusu ile kullanıcı davranışları konularını ele alacaklar.

Material ConneXion® İstanbul Direktörü Paolo Cancellato konferansta atık malzeme değerlendirmesi ve mevcut malzemenin yeniden kullanımı konularını yenilikçi uygulama yöntemleriyle birlikte masaya yatıracak. Bu bağlamda dönüşüm yasasının kaçınılmaz sonucu ve sorunu olacak atıklar da Konut Konferansı 2012’de tartışmaya açılmış olacak.

Gayrimenkul için Strateji Platformu kurucularından ve aynı zamanda başkanı olan Garanti Koza Gayrimenkul Koordinatörü Gürler Ünlü, konferans içeriğine bu yıl eklenen “canlı röportaj” formatında yapılacak görüşmelerin ilkini, yasa uygulamasında aktif rol oynayan, Türkiye’nin önde gelen geliştirici firmalarından Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı ve KonutDer Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas ile gerçekleştirecek. Yasanın gayrimenkul sektörüne olan etkilerini konunun uzmanları ile irdeleyip, geliştirme ve uygulama sürecini tartışıyor olacaklar.

Haberin devamı ve Konut Konferansı 2012 programı için ilerleyiniz >>>>>

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/konut-konferansi-2012-degisim-donusumu-masaya-yatiriyor_101165.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!