Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Arazilerin Yeşil Alan Olması İçin Teklif Verildi

İBB meclis oturumunda, bir önceki dönemde satılması için belediye iştiraki İmar A.Ş.’ye devredilen bazı arsaların yeşil alan olması için teklifte bulunuldu. Taşınmazlar arasında Türkiye’nin en değerli arazilerinden biri olan Levent'teki İETT garajı arazisi de var.

yapi.com.tr
 Arazilerin Yeşil Alan Olması İçin Teklif Verildi

Geçmiş yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait birçok araziyi elden çıkartan AKP, Ekrem İmamoğlu'nun başkan seçilmesinin ardından dikkat çeken bir adım attı. Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre; AKP'li meclis üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki İmar A.Ş'nin mülkiyetinde bulunan bazı arazilerin yeşil alan olması teklifinde bulundu.

Teklifte; Şişli 1947 ada 92 parsel, Kağıthane 7637 ada 33-35 parseller, Esenler 753 ada 18 parsel, Başakşehir 659 ada 1 parsel, 660 ada 2 parsel, Eyüpsultan 732 ada 1 parsel, Alibeyköy mevkii 34 ada 6 parsel ile Beşiktaş 25 ada, 77-78 parsellerin imar planlarının değiştirilerek park alanına çevrilmesi istendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin meclis oturumunda gündeme getirilen teklifte, parsellerin yer aldığı bölgelerdeki nüfus ve yapılaşma yoğunluğuna dikkat çekilerek kamusal sosyal donatı alanlarının muhtelif ilçelere kazandırılarak ferah ve yaşanabilir kentlerin oluşturulması ayrıca afet anında acil toplanma bölgesine duyulan ihtiyaca dikkat çekildi.

1998 yılından beri satmaya çalışıyorlardı
AKP'nin park olmasını istediği birçok arazi 2015 yılında inşaat yapılması için İBB'nin iştiraki İmar A.Ş.'ye devredilmişti. Bu gayrimenkuller arasında Türkiye'nin en değerli arsalarından biri olan toplam 46 bin 241 metrekare büyüklüğündeki Levent İETT garajı araziside bulunuyordu. İETT arazisi 1990'lı yıllardan bu yana gayrimenkul piyasasının gündeminden düşmedi. Hali hazırda arazinin yapılaşmaya açılmasıyla ilgili mahkeme süreci devam ediyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-arazilerin-yesil-alan-olmasi-icin-teklif-verildi_175485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!