Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı’nda Yeşil Alan Projeleri Konuşulacak

İstanbul’un yeşil alanlarıyla ilgili akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek çalıştay, 5-6 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

yapi.com.tr
İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı’nda Yeşil Alan Projeleri Konuşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş., kentin yeşil alanlarıyla ilgili akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, sektör temsilcilerinin katılacağı geniş kapsamlı bir çalıştay düzenliyor.

Açılış konuşmasını, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı, “İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı” 5-6 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. tarafından düzenlenecek İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı’nda, “Yeşil Alanlarda Dönüşüm; Kimlik ve Sürdürülebilirlik Amaçlı Çözümler” temasıyla gerçekleşecek.

Peyzaj çalışmalarında kentin dokusuna uygun ve onunla birlikte yaşayan, akıllı çözümler ile kaynakların daha verimli kullanılması konuları ele alınarak, yol haritası belirlenecek.

Küresel ısınma ile birlikte, her gecen gün daha fazla ihtiyaç duyduğumuz, yeşil alanlar, giderek azalmakta, tahrip edilmekte. Bu önemli sıkıntıyı yıllardır en fazla hisseden İstanbul için bu çalıştay tarihi önem taşımakta. Çalıştayda var olanı korumanın yanında, bu alanların nasıl artırılabileceği de masaya yatırılacak.

Projeler konuşulacak
İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı’nda, İstanbul’un gelişen kimliğini yansıtacak doğal bitki örtüsüne uygun yeşil alanlarının hayata geçirilmesi ve sürdürülebilir hale getirilmesi konularında alanında uzman akademisyenler, ilgili sivil toplum temsilcileri, kent paydaşları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla çözüm ve proje önerileri görüşülecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-yesil-alanlar-calistayinda-yesil-alan-projeleri-konusulacak_177384.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!