Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karşıyaka'da İmar Planı İptali

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka Belediyesi ile ortak yaptığı ilçenin en büyük planlama alanındaki işlemler iptal edildi.

yapi.com.tr
Karşıyaka'da İmar Planı İptali

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka Belediyesi ile ortak yaptığı ilçenin en büyük planlama alanıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Karşıyaka Belediyesi’nin yeni yönetimi ve yeni imar komisyonu Cumhuriyet, İnönü ve Örnekköy Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan 136 hektarlık planlama alanındaki yapılan işlemleri iptal etti. Halk gazetesinde yer alan habere göre; 1/1000 ölçekli kentsel yenileme amaçlı revizyon imar planında, İmar Komisyonu tarafından yapılan inceleme sonrasında, “re’sen” bazı sorunların tespit edildiği, tespit edilen konular ve askı sürecinde plana yapılan itirazların dikkate alındığı,  planın uygulamaya geçirilmesinde sorunlar yaşanacağından vurgulandı. Karşıyaka Belediyesi’nin İmar ve Hukuk Komisyonları tarafından da kabul edilen yeni düzenlemeye göre şimdiye kadar yapılan tüm işlemler iptal edildi.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Mülklerin Ne Şekilde Kullanılacağı Belli Değil
Karşıyaka Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Nilüfer Bakoğlu Aşık başta olmak üzere tüm komisyon üyelerinin imzaladığı iptal raporunda, planlama yapılırken eşitlik ilkesine uyulmadığı vurgulandı.  Bazı parseller arasında dengesizliklerin ortaya çıktığı, belediyeye ait geniş arazi ve mülklerin nasıl/ne şekilde kullanılacağının da belli olmadığı dile getirildi.

Karşıyaka Belediyesi’nin yeni yönetimi ve komisyonlar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetimi ve ihtisas komisyonları ile tekrar masaya oturacak. Ağırlıklı olarak gecekondu dışında çok katkı düzensiz yapıların da bulunduğu Cumhuriyet, İnönü ve Örnekköy Mahalleleri yeniden ele alınacak. Yeni sürecin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karsiyakada-imar-plani-iptali_173711.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!