Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul’da 2 Bin Futbol Sahası Büyüklüğünde Alan Risk Altında!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul genelinde şu ana kadar yaklaşık 850 hektarlık (2 bin 120 futbol sahası büyüklüğünde) alanın riskli ilan edildiğini açıkladı.

yapi.com.tr
 İstanbul’da 2 Bin Futbol Sahası Büyüklüğünde Alan Risk Altında!

Riskli bölgelerdeki toplam yapı sayısının 14 bin 479’a, bağımsız birim sayısının ise 38 bin 719’a ulaştığını belirten Bakan Bayraktar, “Bu bölgelerde 123 bin 653 kişi yaşıyor. İstanbul Gazi Osmanpaşa 392 hektarla birinci sırada yer alırken 168 hektarlık alanla Sarıyer ikinci, Kadıköy de 134 hektar alanla üçüncü sırada bulunuyor” dedi. İstanbul’da riskli alan ilan edilen bölgelerin tamamına yakınının bireysel başvurulardan oluştuğuna dikkat çeken Bakan Bayraktar “Kentsel Dönüşüm İl Müdürlüğümüze her hafta binlerce çağrı geliyor. Kentsel dönüşümle yenilenen binaları gören diğer vatandaşlarımız endişelerini bir kenara bırakıp, bize başvuruyorlar. Halkımıza yeni, güvenilir, yeşili bol, enerji tasarrufu sağlayan yapılar kazandırmanın ve bunu gönüllülük esasına göre yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Yıkım tebligatı yapılan 507 bina var

 2012 Ağustos ayından bu yana İstanbul’daki riskli ilan edilen bölgelerdeki toplam yapı sayısı 14 bin 479’a, toplam bağımsız birim sayısının ise 38 bin 719’a ulaştı. Beyoğlu, Esenler, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultangazi, Zeytinburnu, Güngören, Esenler, Bayrampaşa, Bağcılar ve Kadıköy ilçelerinde riskli alanlar kısmen ilan edilirken çalışmalar devam ediyor. İstanbul genelinde lisanslı firmalarca riskli yapı olarak ilan edilen yapı sayısı bin 765 olurken, İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm İl Müdürlüğü bu yapıların bin 442’sinin tescilini yapıp riskli olduklarını tapuya bildirdi. Şu ana kadar il genelinde belediyelerce yıkılan riskli bina sayısı 90’a, yıkım tebligatı yapılan riskli yapıların sayısı da 507’ye ulaştı.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/-istanbulda-2-bin-futbol-sahasi-buyuklugunde-alan-risk-altinda_109798.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!