Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

1.5 Milyon Kişiye Ekmek Kapısı Olacak

İstanbul Yeni Havalimanı’nın Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı 26 Şubat 2018’e yetişeceğini söyleyen İGA İcra Kurulu Başkanı Keskin, yeni havalimanının yaklaşık 1.5 milyon kişiye ekmek kapısı olacağını belirtti.

yapi.com.tr
1.5 Milyon Kişiye Ekmek Kapısı Olacak

Vatan'ın haberine göre, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Yeni Havalimanı çalışmalarının vaat edilen takvim içinde sürdüğünü belirterek, “İnşallah vaktinde İstanbulumuza, Türkiyemize ve bütün havacılık camiasına bu havalimanını kavuşturacağız” dedi.


3.5 milyar yolcu
İstanbul Yeni Havalimanı bittiğinde yaklaşık 100 bin çalışan olacağını, bunların etkilediği alanlarla birlikte 1.5 milyon kişiye ekmek kapısı sağlanacağını aktaran Keskin “Havalimanımızda günde yaklaşık 230-250 bin misafirimiz olacak. Bunları ağırlamaya ve karşılamaya gelen de bir o kadar kişi olacak. Yaklaşık 100 bin de çalışanımız olacak. 600 bin kişilik ortalama bir ilimizden, İstanbul’da bildiğimiz birçok ilçenin nüfusundan fazla bir insan nüfusu havalimanında her gün devir daim olacak. 25 yılın sonunda, şu anki dünya nüfusunun yarısı kadar, 3.5 milyar yolcuyu ağırlamış olacağız” diye konuştu.

‘Ezber bozan’ havalimanı
Keskin, havalimanının terminal içinde ve dışında sunacağı yolcu deneyimi ve iş fırsatlarıyla tam manasıyla ‘ezber bozan’ bir havalimanı olacağını ifade etti. Keskin “Diyelim ki havalimanına geldiniz, check-in yaptınız, biraz vaktiniz var. Akıllı telefonunuzu gezdirdiğinizde mağazalarda size özel kampanyaları görebileceksiniz. Artırılmış gerçeklikle size en yakın check-in alanı ve kapıyı görebileceksiniz” dedi.

Metroyla 25 dakika
Keskin, İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımına katkı sağlayacak Gayrettepe-Yeni Havalimanı metrosunun ihalesinin yapıldığını, böylece Gayrettepe’den yeni havalimanına 25 dakika içerisinde ulaşımın sağlanacağını söyledi. Keskin, metro hattının, havalimanı açılışına yetişecek şekilde inşaatına başlandığını da aktardı. 5 bin personel, 7 bin kamerayla ekstra güvenlik Güvenlik önlemlerinin nasıl olacağına ilişkin soru üzerine Keskin, ekstra güvenlik önlemlerinin olacağını ancak bunların yolcuya özel yük getirecek önlemler olmadığını ifade etti. Keskin, şunları söyledi: “Havalimanın içinde ve dışında 7 bin kamera olacak. Örneğin sistemimiz bir yolcu unutarak ya da kasten bagajından ayrıldığı zaman hemen orada bir problem olduğunu anlayacak ve diğer kameraları da oraya yöneltip, ne zaman ve kimin ayrıldığını anlayarak gerekli birimlere ikaz edecek. Eğer unutulan bir çanta ise sahibiyle buluşturulacak. Projenin tamamında 5 binin üzerinde güvenlik personeli görev alabilir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-5-milyon-kisiye-ekmek-kapisi-olacak_153200.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!