Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Havalimanı 2018'in İlk Çeyreğinde Açılacak!

Yapımı hızla devam eden İstanbul'un yeni havalimanının ilk fazı olan yıllık 90 milyon yolcu kapasitesine sahip terminalinin ve üç pistinin 2018 yılında açılması planlanıyor.

yapi.com.tr
3. Havalimanı 2018'in İlk Çeyreğinde Açılacak!

Yapımı hızla devam eden İstanbul'un yeni havalimanının ilk fazı olan yıllık 90 milyon yolcu kapasitesine sahip terminalinin ve üç pistinin 2018 yılında açılması planlanıyor. Tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet sunacaklarını belirten İGA Havalimanı İşletmesi icra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, "Dünyanın en büyük HUB'larından biri olacak İstanbul Yeni Havalimanında 350'den fazla destinasyona uçuş gerçekleştirilecek ve günlük iniş - kalkış sayısı 3 bin 500 adede ulaşacak" diyor.

 
Air Guide'nin haberine göre, İstanbul yeni havalimanının inşaatını gerçekleştirmek ve 25 yıl boyunca işletmesini yapmak üzere 7 Ekim 2013 tarihinde kurulan İGA, İstanbul'un 3'üncü havalimanını, kentin kuzeyine, şehir merkezine 35 kilometre mesafede 76 buçuk milyon metrekarelik alana inşa ediyor. Dört fazda tamamlanacak olan havalimanının, ilk fazı olan yıllık 90 milyon yolcu kapasitesine sahip terminalini ve üç pistinin 2018 yılında açılması planlanıyor. Yeni havalimanı, tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkabilir kapasitesi ile 350'den fazla destinasyona uçuş ve 150'den fazla havayolu şirketine ev sahipliği yapacak.

Şu anda 21 bin 500 kişinin çalıştığı İstanbul Yeni Havalimanı projesinin tamamladığında doğrudan 100 bin, yan sektörlerle birlikte ise 1,5 milyon kişiye yeni istihdam sağlaması bekleniyor.

ETİKETLER: İGA 3.Havalimanı
http://www.yapi.com.tr/haberler/3-havalimani-2018in-ilk-ceyreginde-acilacak_152757.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!