Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Havalimanına ABD'li Şirketlerden Büyük İlgi!

Microsoft, Cisco ve UPS gibi şirketlerin temsilcileri şantiyeyi gezerek, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

yapi.com.tr
3. Havalimanına ABD'li Şirketlerden Büyük İlgi!

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan ve şu ana kadar yaklaşık yüzde 40’ı tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı ABD heyetini ağırladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Amerika Ticaret Odası işbirliğindeki bir heyet önceki gün havalimanını ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak’ın ev sahipliğini yaptığı ziyarette, havalimanı inşaatını gerçekleştiren ve 25 yıl boyunca işletmesini yapacak olan İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu proje hakkında ABD heyetine bilgi verdi.

Dünya devleri var

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifier L. Davis’in de aralarında olduğu ABD heyetinde Cisco, Microsoft, UPS gibi dev şirketlerin temsilcileri yer aldı. Ayrıca havacılık ile kargo taşımacılığı alanında uzman ve yeni havalimanında iş alan ABD’li şirketlerin yöneticileri de geziye katıldı. Mevcut işbirliği imkanlarının görüşüldüğü toplantıda inşaatta gelinen son durum değerlendirildi.

Tüm dünya merak ediyor

Ziyaretle ilgili bilgi veren Ulaştırma, Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, yeni havalimanına dünyanın her yerinden ilgi olduğunu belirterek, “Projenin nasıl gittiğini merak ettiklerinden ziyaret ettiler. ABD’den gelenler de vardı, Türkiye’de temsilcisi olan Amerikan şirketleri de vardı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-havalimanina-abdli-sirketlerden-buyuk-ilgi_152592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!