Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

10 Konuttan 8’i Tehlike Altında

Başkentgaz ve Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, konutlarda doğalgazın güvenli kullanımını sağlamak üzere ücretsiz denetime başladı.

yapi.com.tr
10 Konuttan 8’i Tehlike Altında

Cihan'ın haberine göre, Çankaya Akpınar Mahallesi'nde yapılan denetimlerde konutların yüzde 82'sinde sağlıklı doğalgaz tesisatı olmadığı ortaya çıktı. Başkentgaz ve Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi arasında 19 Kasım 2014 tarihinde imzalanan “denetimde işbirliği protokolü” hayata geçirildi. Başkentgaz ve Makine Mühendisleri Odası'nın oluşturduğu ortak teknik ekip, güvenli doğalgaz kullanımın daha da önem kazandığı soğuk kış günlerinde denetim için sokağa çıktı.

15 gün süre verilecek

İlk denetimlere eşlik eden Başkentgaz Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Yetik, “Doğru kullanıldığında doğalgaz temiz ve güvenli bir yakıt. Olumsuz bir durum yaşanmaması için cihaz, baca ve doğalgaz tesisatlarının periyodik kontrolünün yapılması gerikyor. Soğuk kış günlerinin güvenli geçmesı için denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi. 

Denetim ekiplerinin Çankaya'dan sonraki durağı, zehirlenme vakalarının en çok yaşandığı Yenimahalle olacak. Cihaz ya da  doğalgaz tesisatında tespit edilen abonelere kusurları gidermeleri için 15 gün süre verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/10-konuttan-8i-tehlike-altinda_127787.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!