Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Büyük Konutların Ağırlıkta Olduğu Caddebostan'a 1+1 Alternatifi

İstanbul’un alışveriş ve eğlence merkezi Bağdat Caddesi’nde yükselen Sunset Park Caddebostan, büyük metrekareli konutların ağırlıkta olduğu bölgeye 1+1 dubleks alternatifi sunuyor.

yapi.com.tr
  • Büyük Konutların Ağırlıkta Olduğu Caddebostan'a 1+1 Alternatifi
  • Büyük Konutların Ağırlıkta Olduğu Caddebostan'a 1+1 Alternatifi
  • Büyük Konutların Ağırlıkta Olduğu Caddebostan'a 1+1 Alternatifi
  • Büyük Konutların Ağırlıkta Olduğu Caddebostan'a 1+1 Alternatifi

Akfen ve Kentpark Gayrimenkul ortaklığında inşa edilen Sunset Park Caddebostan projesi 15 milyon TL yatırımla hayata geçiriliyor. 35 daire ve 3 dükkandan oluşan proje; 75 metrekare 1+1 dairelerden 4+2 tipi konutlara kadar farklı konut seçenekleri sunuyor. Projede fiyatlar ise 615 bin TL’den başlıyor. KDV'nin yüzde 1 olduğu Sunset Park Caddebostan’da yaşam, Temmuz 2015’te başlayacak.
 
Projeye dair değerlendirmesinde, Sunset Park Caddebostan'ın hem yaşayanlar hem de yatırımcıları için iyi bir fırsat sunduğuna vurgu yapan Kentpark Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Kıyıcı; “Bu lokasyonda yeni bir proje bulabilmek oldukça zor. 1+1 dubleks daire ise zaten yok. Yeni ve güvenilir bir binada, deniz manzaralı bir yaşamı düşünenler için seçenek sunuyoruz. Yüzde 1 KDV imkanı, yatırımcıya daha başlangıçta fırsat sunuyor ki popüler bu bölgede fiyatların uzun süre aynı kalmadığı da biliniyor”  diye konuştu.

 
Leed sertifikası olacak
 
'Çevre dostu' bir bina olacak Sunsept Park Caddebostan, bu özelliğini uluslararası alanda da tescil ettirmeye hazırlanıyor. Kıyıcı, danışmanlığını Altensis'in yaptığı süreç için bir kentsel yenileme projesi olan Sunset Park Caddebostan’da konut sahiplerine en konforlu yaşamı sunmayı hedeflediklerini söyledi. Bina sakinlerinin elektrik, su, aidat gibi yaşam giderlerini azaltırken, aile bütçelerine de katkıda bulunacaklarını ifade eden Kıyıcı, “Altensis danışmanlığında yürüttüğümüz süreçte Sunset Park Caddebostan projesi için Leed sertifikası alıyoruz. Bu, tamamıyla Kentpark&Akfen ortaklığının tasarrufunda alınmış bir karardır ve bu yönümüzle de bölgemizde bir ilke imza atıyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

"Yaşam konusunda risk arzeden binanın yıkılarak yerine yenisinin yapılması olarak tarif edebileceğimiz kentsel yenileme alanında İstanbul’da büyük bir potansiyel ve gereklilik olduğu ortada. Kentsel yenileme kapsamında deprem, sel benzeri felaketlere karşı tehdit arz eden binaların yerini daha sağlam binalar alıyor. Ancak biz sadece sağlam bina yapmakla, sadece güvenlik ve sosyal açıdan standartları yükseltmekle yetinilmemesi gerektiğini düşünüyoruz…

İstanbul özelinde hareketlenen kentsel yenilemenin aynı zamanda ülke ekonomisi için bir fırsatı da bünyesinde barındırdığına inanıyoruz. O da enerji faturalarının düşürülmesi yönünde. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın faiz desteği vermeyi planladığı yeşil kentsel yenileme projelerinin artması halinde daha az enerji ve su sarfiyatı, daha az cari açık ve bu ülkede yaşayan herkes için daha konforlu bir yaşam sözkonusu olacak. Özetle 20 yıl sonra yenilenen İstanbul’un sadece pırıl pırıl olması değil, verimli bir İstanbul olmasına da önem vermeliyiz".
 
Caddebostan Kültür Merkezi’nin hemen yakınında

Hem kapalı hem de açık otoparkı ile araba sahibi site sakinlerine rahat nefes aldıracak olan proje, Caddebostan Kültür Merkezi’nin hemen yakınında bulunuyor. Ayrıca 7 gün 24 saat kapalı devre kamera sistemleri, renkli intercom sistemi ve şifreli sistemi ile binaya erişim teknolojisi sayesinde günün her saati güven içerisinde bir yaşam sunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuk-konutlarin-agirlikta-oldugu-caddebostana-1-1-alternatifi_127184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!