Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2 Milyon Kişi Hayır Diyecek

Yeşiller Partisi'nin 3. köprünün yapılması halinde kesilecek 2 milyon ağacı kurtarmak ve projeyi durdurmak amacıyla başlattığı ‘2 milyon ağaç için 2 milyon İstanbullu’ kampanyasının ana etkinliği yarın gerçekleştirilecek. 2 milyon 3. köprü karşıtı İstanbullu yarın saat 20.00'de İstanbul Boğazı'nın 22 ayrı noktasında ellerinde mumlarla ‘3.köprüye

Cumhuriyet Gazetesi
2 Milyon Kişi Hayır Diyecek

Yeşiller Partisi’nin İstanbul’da yapılması planlanan 3. köprünün yapılması halinde kesilecek 2 milyon ağacı kurtarmak ve projeyi durdurmak amacıyla başlattığı ‘2 milyon ağaç için 2 milyon İstanbullu’ kampanyasının ana etkinliği yarın gerçekleştirilecek. 2 milyon, 3. köprü karşıtı İstanbullu saat 20.00’de İstanbul Boğazı’nın 22 ayrı noktasında ellerinde mumlarla ‘3. köprüye hayır’ diyecek.

Saat 20.00-21.00 arası gerçekleşecek etkinlikte birçok grup ve sivil toplum kuruluşu sergileyecekleri çeşitli performanslarla 3. köprüye hayır diyecek. Fındıklı, Kadıköy, Beşiktaş ve Galata Köprüsü’nde yoğun katılımların beklendiği eyleme aralarında Tuncel Kurtiz, Yetkin Dikinciler, Pelin Batu, Mehmet Ali Alabora, Rüstem Batum, Nejat Yavaşoğulları, İlkay Akkaya’nın da bulunduğu sanatçılar ile Buğday Derneği, Doğa Derneği, Greenpeace (Yeşilbarış) ve TÜRÇEK gibi sivil toplum kuruluşları, TMMOB, İstanbul Tabip Odası, 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu, Küresel Eylem Grubu, Sulukule Platformu, Beşiktaş Çarşı Grubu destek verecek. Tüm İstanbulluları 2 sahillere davet eden Kampanya Koordinatörü Serkan Köybaşı, “Bu proje İstanbulluların trafik sorununa çözüp olmayacağı gibi İstanbul’un oksijen damarlarını da kesecek. Bu yıkıma 2 Ekim akşamı tüm İstanbullularla hayır diyeceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-milyon-kisi-hayir-diyecek_82914.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!