Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2019 Yılında 5 Şehir Hastanesi Açılacak

Sağlık Bakanlığı, 2018 sonuna kadar 7 bin 988 yatak kapasiteli 5 şehir hastanesini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Bunlardan ilki Kayseri’de açıldı. Sırada Bilkent, Eskişehir, Elazığ ve Manisa Şehir Hastaneleri bulunuyor.

yapi.com.tr
2019 Yılında 5 Şehir Hastanesi Açılacak

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacı ile yatırımlarına hız verdi. Son 2 yılda şehir hastaneleri yapımları tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunulmaya başlandı.

Yeni Şafak Gazetesi'nden Aybike Eroğlu'nun haberine göre Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü geçen yıl Yozgat, Mersin, Isparta ve Adana’da 4 şehir hastanesini hizmete sunarken, 2018 yılının ilk şehir hastanesi Kayseri’de açıldı ve bin 607 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başladı.

Avrupa'nın en büyüğü
2018 yılı yatırım programı kapsamında tamamlanması hedeflenen diğer şehir hastanelerinden Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü için kabul çalışmaları başladı. Avrupa’nın en büyük sağlık kampüsü olma özelliği taşıyan Bilkent, 3 bin 704 yatak kapasitesine sahip. Kampüste, 562 yataklı genel hastane, 441 yataklı kalp damar, 506 yataklı nöroloji ortopedi, 599 yataklı çocuk, 542 yataklı kadın doğum, 588 yataklı onkoloji, fizik tedavi olmak üzere 6 kule bulunuyor.

3 ilde çalışmalar devam ediyor
Ayrıca 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon ile 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi kampüs içinde yer alıyor. Bu yıl hizmete açılması planlanan diğer şehir hastaneleri Eskişehir, Elazığ ve Manisa. İnşaatı devam eden Manisa Şehir Hastanesi, 178 bin 204 metrekare kapalı alan üzerine yapılacak.

Elazığ’daki tesis sonbahara hazır
Elazığ’da inşaatı devam eden şehir hastanesi modern, güçlü altyapısı ve son teknolojiye sahip tıbbı cihazlarla verilecek hizmet sayesinde bölgede birçok ilke imza atacak, bin 38 yatak kapasiteli dev projenin sonbaharda tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

6 bin 830 yataklı yatırımlar 2019’da
2019 planlaması da yapıldı. Şehir hastanelerinin inşaatları devam ederken, 2019 yılında 5 şehir hastanesinin daha tamamlanması hedefleniyor. Bu hastaneler, Ankara Etlik, Konya, Bursa, Kütahya, Tekirdağ şehir hastaneleri. Bu 5 şehir hastanesinin tamamlanmasıyla 6 bin 830 yatak hizmete girecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2019-yilinda-5-sehir-hastanesi-acilacak_166462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!