Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

262 Turizm Yatırımına 3 Milyar Lira Teşvik

Turizm sektörüne Ocak-Eylül dönemini kapsayan 9 ayda 262 proje için toplam 3 milyar 8 milyon liralık yatırım teşvik belgesi verildi.

yapi.com.tr / AA
262 Turizm Yatırımına 3 Milyar Lira Teşvik

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge birimi tarafından derlenen verilere göre, bu yılın Ocak-Eylül döneminde toplam 262 proje yatırım teşviği aldı. Yaklaşık 30 bin oda ve 60 bin yatağı kapsayan 262 proje için verilen toplam teşvik miktarı da 3 milyar 8 milyon lira oldu. Söz konusu projelerin 223'ünün komple yeni yatırım projesi olduğu bildirilirken; bütçesi 2,91 milyar lira olan bu yatırımla, toplamda 47 bin 238 yeni yatak yapılması ve 11 bin 487 kişiye iş imkanı sunulması öngörülüyor.

Bu arada, gelecek 2 yıl içinde hizmete girmesi beklenen yeni yatırımlarda ilk sırayı 3, 4 ve 5 yıldızlı tesisler alıyor. Yeni tesis yatırımlarının yaklaşık yüzde 75'ini oluşturan bu otellerde 44 bin civarında yatak hizmete girecek. 3, 4 ve 5 yıldızlı tesislerde üretilecek yatak sayısı toplamın yüzde 93'ünü oluşturuyor.

Gelecek 1-2 yıl içinde yapılacak yatırımların yüzde 45'i Antalya ve İstanbul'da bulunuyor. Bu illeri Hatay, Muğla, İzmir ve Mersin takip ediyor. İstanbul ve Antalya aynı zamanda bu yatırımlarla yaratılacak iş imkanlarının da yüzde 47'sini alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/262-turizm-yatirimina-3-milyar-lira-tesvik_113548.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!