Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Köprünün Yeri Açıklandı

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, 3.Köprünün güzergahı olduğunu öne sürdüğü ve Ankara'da Başbakan'ın bilgisiyle hazırlandığını söylediği projeyi, düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı. Projenin sadece İstanbul'u değil bütün Türkiye ilgilendirdiğini söyleyen Tekin, 3. köprüyle ilgili planın Ankara'da yapıldığını öne sürdü.

Milliyet EMLAK
3. Köprünün Yeri Açıklandı

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, 3.Köprünün güzergahı olduğunu öne sürdüğü ve Ankara'da Başbakan'ın bilgisiyle hazırlandığını söylediği projeyi, düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı. Projenin sadece İstanbul'u değil bütün Türkiye ilgilendirdiğini söyleyen Tekin, 3. köprüyle ilgili planın Ankara'da yapıldığını öne sürdü.

"Sayın Topbaş'ın 'ben İstanbul anayasası yaptım' dediği 100 binlik planda 3. köprü yok. Ben inanıyorum ki bundan bilgisi yok. Bizden öğrenmiş olacak" diyerek sözlerine başlayan Tekin, bu planın bir gece yarısı İstanbulluların önüne gelmesine, vicdanlarının el vermediğini için bu açıklamayı yaptıklarını sözlerine ekledi.

Tekin'in iddiası: Araziler el değiştirdi

Ankara'da hazırlanan projeye göre 3. köprü yolunun en batıda Silivri Kınalı'dan başladığını öne süren Tekin, bölgenin orman arazisi olduğunu söyledi. Bölgedeki su havzalarının tehlike altında olduğunu iddia eden Tekin, B. Çekmece, Çatalca ve Hadımköy bölgelerinde bir çok arazinin kısa süre önce el değiştirdiğini öne sürdü. Tekin, "Bu araziler kimlerin? Nasıl kısa sürede el değiştirdi? Eğer 30 yıldır o bölgede arazilere olan varsa onlara saygı duyarız. Ama bir yıl içerisinde bu araziler el değiştirmişse çok önemli bir kuşkudur" şeklinde konuştu. Güzergahın, Bahçeşehir üzerinden Sazlıdere havzası, Kemerburgaz, Alibeyköy havzaları ile Fatih ormanları ve Belgrad ormanlarını içine aldığını söyleyen Tekin,"İstanbul'un geriye kalmış akciğerleri ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyadır" şeklinde konuştu.

Tekin: Köprü Tarabya Oteliyle Beykoz'daki M.Ü arazisi arasında

Plana göre 3. köprünün Avrupa yakasında Tarabya otelinin üzerinden, Anadolu yakasında Beykoz'daki Devlet Su İşleri Arazi ve Marmara Ünevirsitesi arazisini içine alan bölge arasında yapılacağını öne süren Tekin, ünlü bir işadamının villasının planlanan köprünün altında kalacağını da iddia etti.

Melen Çayı projesi tehlikede

Köprü çıkışı bağlantı yolunun Çavuşbaşı ve Polonozköy'den geçeceğini öne süren Tekin, bu bölgedeki arazi sahiplerinin de iyi incelenmesi gerektiğini söyledi. Tekin, " Kimindir bu araziler?" diye sordu. Şile otobanının ordan, Çekmeköy'e bağlanacak yolun, İstanbul'a su sağlayan Ömerli Su havzası ve melen suyu bağlantısını da tehlikeye atacağını söyleyen Tekin, "Ankara'da yapıldığı için, İstanbul belediyesinin bilgisi dışında yapıldığı için, oradaki bürokratın İstanbul'un suyuyla ilgili bilgisi yok" şeklinde konuştu.

Tekin: Araziler kimin?

Projenin Sabiha Gökçen Havalimanı çevresini de içine aldığını iddia eden Tekin, "Sabiha Gökçen Havalilmanı'nın etrafındaki araziler kimindir ? Ne rant sağlandı. Araziler ne zaman el değiştirdi. Akfırat dediğimiz yerde de çok önemli araziler kapatılmıştır" diye konuştu. Yolun Topçular'a bağlandığını söyleyen Tekin, "Projenin Bir ucu Topcular diğer ucu Silivri. İşte 3.köprü projesi" diyerek sözlerini tamamladı.

Bazı bürokratlar imzalamadı

Açıkladığı projenin Ankara'da Ulaştırma Bakanı ve Başbakanın bilgisinde hazırlandığını söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, bazı bürokratların bu projeye imza atmadığını, bunlar arasında Kara Yolları Genel Müdürünün de olduğunu söyledi. İddiaların yalanlanması halinde ellerinde başka bilgiler olduğunu ve bunları açıklayacaklarını söyleyen Tekin, İBB Başkanı Topbaş'ın 3. köprüye karşı çıktığını da öne sürdü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-koprunun-yeri-aciklandi_71570.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!