Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sözün Bittiği Yerde Üçüncü Köprü

Acı bir ironi; 'sözün bittiği yer'. Çünkü yine, hala beyhude bir 'söze dökme' çabasını taşıyor. Yine, yeniden 'İstanbul' gündemine sokulan 'üçüncü köprü' meselesinin geçmişinin izlerini sürmek için YEM'in dokümantasyon bölümündeki mimarlık yayınları arşivini karıştırırken yakamıza yapışan his bu. Sorun çok basit, ama çok can yakıcı.

yapi.com.tr
2 Sözün Bittiği Yerde Üçüncü KöprüAcı bir ironi; 'sözün bittiği yer'. Çünkü yine, hala beyhude bir 'söze dökme' çabasını taşıyor. Yine, yeniden 'İstanbul' gündemine sokulan 'üçüncü köprü' meselesinin geçmişinin izlerini sürmek için YEM'in dokümantasyon bölümündeki mimarlık yayınları arşivini karıştırırken yakamıza yapışan his bu. Sorun çok basit, ama çok can yakıcı.

İlk köprünün fikir olarak ortaya atılmasından bu yana süren köprü tartışmasında artık ne söylenebilir? Konunun uzmanları en başından beri çok net gerekçelerle neden köprünün çözüm olmayacağını anlatırken ve üstelik ortada iki köprü deneyimi varken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın 'ranta izin vermeyecekleri' ve 'ormanlık alanların zarar görmeyeceği' gibi açıklamaları ne kadar inandırıcı?

Osmanlı Sultanı II. Abdulhamid döneminden bu yana öyle ya da böyle hep gündemde olan Boğaz köprüleri tartışmalarından küçük bir derlemeyi okurlarımızın dikkatine sunuyoruz. Sözün bittiği yerde yazılanları hatırlamakta fayda var.

3.Köprü Yerine Yaşam Platformu'nun Aralık 2008'de Beykoz'da gerçekleştirdiği eylem

http://www.yapi.com.tr/haberler/sozun-bittigi-yerde-ucuncu-kopru_70855.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • yılar önce kamyonla,istanbula gitmiştim. haremde 5-8 km feribot kuyruğu oluşmuştu. odtü den bir grup öğrenci köprüye hayır diye imza toplamak istemişlerdi,8,9 saat bekleyen kamyonculardan.Arbede çıkmıştı,öğrenciler kaçmıştı....... YANITLA
  • 1-3.Köprü gerekli mi acaba bir bunu araştırmak lazım. 2-Gerekli ise nereye yapılmalı o araştırılmalıdır. 3-Bence bu köprü başka bir ile mesela Çanakkale iline gerekli.Trakya ile Ege yi birleştirmesi açısından. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!