Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Nükleer Santralin Yeri Belli Değil!

Bakan Yıldız, 3. nükleer santral için henüz bir yer tespit edilmediğini belirterek "2. nükleer santralin anlaşmasını imzaladığımız Japonya ile 3. nükleer santralin yerinin tespitine yönelik bir çalışma devam ediyor" dedi.

yapi.com.tr/AA
3. Nükleer Santralin Yeri Belli Değil!

TBMM Genel Kurulu'nda, temel kanun olarak ele alınan Türk Petrol Kanunu Tasarısı'nın 1. bölümü üzerinde görüşmeler sürüyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Barbaros Hayrettin Paşa Gemisi'nin yüksek maliyetli olduğuna yönelik eleştiriler üzerine, "90 milyon dolara, aynı şartlarda gemi varsa; ikinci bir gemi olarak da alabiliriz. Tanıdığı olan bildirebilir, hemen alım yapabiliriz. Aldığımız gemi dünyadaki ilk on gelişmiş gemiden biridir" diye konuştu.

Merkezi Irak Hükümeti'nde, son 3 yıl içinde servis anlaşmaları adı altında çıkarılan bir kısım ihaleler olduğunu anımsatan Yıldız, dünyadaki 35'e yakın şirketin buraya girdiğini, Türkiye'nin  5  ayrı konsorsiyum üyesiyle 25 milyar dolarlık iş aldığını kaydetti. Yıldız, Irak'ın güneyindeki bölgelere iş aldıklarını ifade ederek, ortaklarıyla yatırımlarının devam ettiğini belirtti.

Yıldız, 3. nükleer santralin nerede yapılacağına ilişkin soruya, "Henüz  tespit edilmiş bir yer yok. 2. nükleer santralin anlaşmasını imzaladığımız Japonya ile birlikte 3. nükleer santralin yerinin tespitine yönelik bir çalışma devam ediyor. Bu yaklaşık 2 yıl kadar sürecektir. Bu 2 yıl içinde herhangi bir yerin zikredildiğini duyarsınız, bunun biraz subjektif ve spekülatif  bir isim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim" karşılığını verdi.Bakan Yıldız, enerji konusunda İsrail hükümetine götürdükleri herhangi bir teklifin, resmi bir görüşmenin olmadığını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-nukleer-santralin-yeri-belli-degil_109182.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!