Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Nükleere "Hayır" Demek İçin Geldi

Teknolojinin zararlı unsurlarından uzak kalarak yaşayan bir grubu temsilen, nükleere karşı protesto amaçlı tüm dünyayı yürüyerek dolaşan aktivist Andre Lariviere, Antalya Büyükşehir Belediyesi Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

yapi.com.tr
Nükleere "Hayır" Demek İçin Geldi

Fransız asıllı Kanadalı antinükleer aktivist 63 yaşındaki Andre Lariviere, nükleere karşı yaptığı eyleminin duraklarından birisi olan Antalya’ ya geldi. Antalya’da ilk olarak Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Lariviere, yetkililerden bilgi aldı. Andre Lariviere, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a temiz enerjiye yönelik yaptığı girişimlerden dolayı şükran duyduğunu söyledi.

Eylemleri ile dikkat çekiyor

Aktivist Andre Lariviere, Türkiye’de kurulma aşamasında olan nükleer santrale dikkat çekmek için Antalya’ya geldiğini kaydederek, 1986 yılından bu yana, 40 gün San Francisco’da, 30 gün Stuttgart’ta ve 36 günde Paris’te açlık grevi yaparak, nükleer santral kurulu alanlarda ve kurulma aşamasında olan yerlerde bu eylemi yaptığını anlattı. Eylem için gittiği yerlerde halktan büyük ilgi ve destek gördüğünü belirten Lariviere, “1998 yılında nükleere hayır demek için İstanbul’a gelmiştim. Yürüyerek 1 ayda Selanik’e gittim, İspanya’nın kuzeyinden güneyine, Kopenhag’tan Cenevre’ye ve Hollanda’dan Almanya’ya gruplar halinde yürüdük” dedi.

Güneşev'i incelemek için geldi!

Nükleerin tek alternatif olmadığını bunun yerine güneş ve rüzgar gibi ‘iklim dostu enerjileri’ sonuna kadar desteklediğini aktaran Andre Lariviere, Başkan Akaydın’ın temiz enerji girişimlerini İstanbul’dan sonra uğradığı yerlerde de duyduğunu ve bizzat bu çalışmaları yerinde görmek için Antalya’ya geldiğini ifade etti. Güneşev Koordinatörü Engin Erarslan ise ziyaretin kendilerini onurlandırdığını belirterek, Lariviere’ye, seyahatleri esnasında güneş enerjisi ile cep telefonunu ve bilgisayarını şarj edebilmesi için mini bir güneş paneli hediye etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleere-hayir-demek-icin-geldi_107537.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!