Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

NKP Nükleere 'Hayır' Dedi

Nükleer Karşıtı Platform savaşsız ve sömürüsüz bir dünya için nükleer silahlanmaya hayır dedi.

yapi.com.tr
NKP Nükleere 'Hayır' Dedi

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yıl dönümünde, savaşsız ve sömürüsüz bir dünya için nükleer silahlanmaya hayır dedi.

Sol.org.tr'nin haberine göre, NKP, Kadıköy Boğa Heykeli'nin önünde buluşarak Kadıköy Çarşı içinden İskele'ye yürüdü. Yürüyüş sırasında halk nükleer karşıtlarını alkışlayarak eyleme destek verdi.

Eylem esnasında "Çapulcular burada, nükleerciler nerede", "Her yer Çernobil her yer direniş", "Nükleere inat yaşasın hayat" ve " Nükleere karşı omuz omuza" sloganları atıldı.

Basın açıklamasını okuyan NKP Dönem Sözcüsü Nurcan Bircan Yayla, 6 Ağustos 1945 günü sabah saat 8.15'de Japonya'nın Hiroşima kentine ve üç gün sonra da Nagazaki'ye atılan atom bombalarının, çıkarları söz konusu olduğunda, emperyalist ülkelerin dünyayı ve insanlığı göz ardı edebileceklerinin, gerekirse en vahşi şekilde saldırabileceklerinin göstergesi olduğunu dile getirdi.

Yayla, AKP hükümetinin Akkuyu'da yapmayı planladığı santrale ilişkin endişelerini dile getirerek, kirli enerji olan nükleer enerjiye bel bağlayan AKP'nin düşlerinin kirli olduğunu gösterdiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nkp-nukleere-hayir-dedi_111316.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!