Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3D Yazıcılar Görücüye Çıktı

New York’un Javit Center Sergi Salonu’nda açılan 3D yazıcıları fuarında çok sayıda şirket çalışmalarını sergiledi. 3D yazıcı ile oyuncaklardan, müzik aletlerine, süs eşyalarından bisiklete kadar birçok ev malzemesi üretilebiliyor. Bu teknoloji sayesinde birçok ürün kolay bir şekilde, her yerde üretilebiliyor.

yapi.com.tr
3D Yazıcılar Görücüye Çıktı

Cihan'ın haberine göre, New York Javit Center Sergi Salonu’nda farklı yöntemlerle üretim yapan çeşitli yazıcılar teknoloji severlere sunuldu. Bazı yazıcılar mürekkeb ile, bazıları ise paslanmayan bir çelikten oluşan renkli sıvı ile çalışıyor. İsteyen 3D yazıcılarını bilgisayara bağlayabiliyor. Fiyatları ise makinanın özelliğine ve büyüklüğüne göre değişiyor.

3D yazıcısı ile yaklaşık 30 dakikalık gibi kısa bir sürede çocuklar için oyuncak yapılabiliyor. 3D yazıcı teknolojisini kullanarak oyuncak üreten Aleph Objects Şirekti İletişim Müdürü Harris Kenny, kısa sürede istedikleri çocuk oyuncağını hazır hale getirebildiklerini söyledi. Makinanın çalışma mekanizmasının açıktan görülebileceğini ifade eden Kenny, “İsteyen elimizdeki makinayı alarak farklı bir şekilde geliştirebilir. Değişikliğe ve geliştirilmeye açık bir teknoloji. Makinamızı dünyanın birçok ülkesine çok hızlı bir şekilde gönderme imkanına da sahibiz.”dedi. Kenny, ellerindeki 3D yazıcısının 2 bin dolara değerinde olduğunu ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3d-yazicilar-gorucuye-cikti_118998.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!