Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

43 Kent, Küresel İklim Lideri Seçildi

CDP, 596 kent arasından küresel iklim lideri olmaya hak kazanan 43 kent seçti. Barselona, Londra, Paris, Cape Town, Hong Kong ve San Francisco CDP tarafından küresel iklim lideri seçilen 43 kent arasında yer alıyor.

yapi.com.tr
43 Kent, Küresel İklim Lideri Seçildi

En yüksek not alan kentlerden 24’ü Kuzey Amerika’da, 9’u Avrupa’da, 8’i Asya ve Okyanusya’da bulunuyor. Cape Town, Afrika kıtasından bu sıralamaya giren tek kent olurken Latin Amerika’dan Buenos Aires de listeye girmeye hak kazandı.

Kentlerin çevre performansına göre A ve D- arasında not aldıkları çalışmada A alan 43 kentin ayrıntılarına CDP’nin sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

CDP’den Kyra Appleby da A notunu alan kentlerin, salımlarını azaltıp iklim değişikliği bağlantılı risklere karşı önlem almak için hırslı ve istekli bir şekilde eyleme geçtiklerini belirtiyor. “Kentler ölçemediklerini yönetemezler” diyen Appleby, iklim krizine karşı harekete geçmek isteyen kentlerin ilk adım olarak salım envanterlerini çıkarıp etki ve kırılganlık analizlerini yapabileceklerinin altını çiziyor.

Cities Today'de yer alan habere göre; hali hazırda 14 kent, 2050’ye kadar iklim nötr veya karbon nötr olmak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Canberra, Paris, Minneapolis ve San Francisco da %100 yenilenebilir enerjiye geçmek için net hedeflerini belirlemiş durumda. Şu ana kadar %100 yenilenebilir hedefini tam anlamıyla başaran tek kent İzlanda’dan Reykavik.

http://www.yapi.com.tr/haberler/43-kent-kuresel-iklim-lideri-secildi_172879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!