Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

San Francisco Havalimanı'nda Plastik Şişede Su Satışı Yasaklanıyor

Günde 10 bin şişe su satılan San Francisco Uluslararası Havalimanı’nda, yönetim plastik şişede su satışının tamamen yasaklanacağını duyurdu.

yapi.com.tr
San Francisco Havalimanı'nda Plastik Şişede Su Satışı Yasaklanıyor

San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO) tarafından yapılan açıklamaya göre; 20 Ağustos 2019 tarihinden itibaren havalimanındaki dükkanlar, restoranlar, salonlar ve otomatlarda plastik şişe su satılması veya plastik şişede su verilmesi tamamen yasak olacak. Yeşil Ekonomi'de yer alan habere göre; yasak, maden suyu gibi içecekler için de geçerli olacak iken meyve suyu, gazlı içecek ve çayları kapsamayacak.

Bununla birlikte havalimanına gelen yolcular yanlarında yeniden kullanılabilir içecek kaplarını getirdikleri takdirde 100 civarındaki su sebili ve çeşmeden ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

San Francisco Uluslararası Havalimanı açıklamasında havalimanı yönetiminin 2016 yılında sıfır atık hedefi belirlediği hatırlatılırken, kararın zamanlama gerekçesi olarak ise plastik içermeyen şişelenmiş su pazarının yeterince gelişmiş olması gösterildi. Açıklamada ayrıca, işletmecilerin satabilecekleri, plastik içermeyen şişelenmiş su markalarının listesi de yayınlandı.

San Francisco Havalimanı 2016 yılında yayınladığı, 2017-2021 yıllarını kapsayan beş yıllık stratejik planında 2021 yılı için sıfır atık dışında, net sıfır enerji, 1990 yılına göre sera gazı salımının %50 oranında azaltılması ve karbon nötr haline gelme, ayrıca yolcu başı su tüketimini 2013 yılına göre %15 oranında düşürmek de vardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/san-francisco-havalimaninda-plastik-sisede-su-satisi-yasaklaniyor_174539.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!