Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

8 Ayda Tamamlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni hizmet binasının tamamlanması için 12 Eylül Cuma günü ihaleye çıkıyor.

yapi.com.tr
8 Ayda Tamamlanacak

DHA'nın haberine göre, binaya ilişkin 998 eksikliğin sıralandığı ihale şartnamesine göre Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binası 8 ayda tamamlanacak.

Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana Kavşağı ve Andızlı Şehir Mezarlığı arasında bulunan yeni hizmet binasında 6 yıl aradan sonra yeniden inşaat başlıyor. Temelini 27 Ocak 2008 günü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in törenle attığı binanın tamamlanması için ihale 12 Eylül günü yapılacak.

Temeli atıldığı gün 18 ayda tamamlanması öngörülen bina, zeminle birlikte 7 kat ve 5 bloktan oluşuyor. Projesi mimar Hüseyin Kahvecioğlu tarafından hazırlanan binada başkanlık katı, meclis salonu, hizmet birimleri, belediyeye bağlı şirketler, arşiv, konservatuar çalışma alanı, kafeterya gibi birimlerin yanı sıra, 1870 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark yer alıyor.

Giriş katı aynı zamanda sergi ve çok amaçlı kullanım alanları olarak düzenlenebilecek binanın önünde geniş bir kent meydanı ve peyzaj alanı da bulunacak. Projelendirilirken Büyükşehir Belediyesi'ni temsil edecek güçlü bir sembol, kent için yeni bir imge oluşturacak mimari özellikte bir yapı oluşturabilmesi hedeflenen binanın bir yönetim yapısı olmaktan çıkarak, kentin günlük yaşamına katılabilmesinin sağlanması da projenin hedefleri arasında yer aldı.

Binanın tamamlanması için 12 Eylül'de gerçekleştirilecek ihale Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak ihaleyi kazanan firma duvarlara monte edilecek televizyonlardan internet altyapısına kadar 998 işi tamamlayacak. İhale şartnamesine göre ihale süreci tamamlanıp sözleşme ve yer teslimini takiben başlayacak sürede, yüklenici firma 240 gün içinde inşaatı tamamlayacak. Şartnamede sürenin hesaplanmasında havanın çalışmaya uygun olmayan dönemiyle resmi tatil günleri dikkate alındığı belirtilerek, ayrıca süre uzatımı verilmeyeceği, yüklenicinin sözleşmeye uygun olarak işi süresinde bitirmediği takdirde gecikilen her gün için sözleşme bedelinin on binde 5'i oranında gecikme cezası uygulanacağı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/8-ayda-tamamlanacak_124183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!