Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Yeşil Elektrik Gazlaşacak

AB Komisyonu’ndan Ortak 'Ticari Sır' Adımı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ticari sırların daha iyi korunması için ortak kurallar oluşturulmasını önerdi. Komisyon, bu adımla endüstriyel sabotajın, korsanlığın ve üçüncü ülke şirketlerinin hırsızlıklarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

yapi.com.tr / AA
AB Komisyonu’ndan Ortak 'Ticari Sır' Adımı

Üye ülkelerdeki ticari sırların saklanmasıyla ilgili kuralların birbiriyle uyumlu hale getirilmesine dayanan önerinin en dikkati çeken unsurlarından birini 'ticari sır' kavramı için ortak bir tanım yapılmasına ilişkin talep oluşturuyor. Komisyon’un önerisinin hayata geçirilmesi durumunda bir şirket, yasa dışı yollarla elde edilmiş bir ticari sır kullanılarak üretilen ürünlerin ithalatının yasaklanmasını sağlayacak bir karar alınmasını isteyebilecek.

Ticari sırların korunmasıyla ilgili daha sıkı kuralların devreye sokulmasının AB şirketlerini sadece adil olmayan rekabetten korumakla kalmayacağını öngören Komisyon, aynı zamanda araştırma ve geliştirme alanında AB’ye daha büyük küresel yatırımı teşvik edeceği görüşünü taşıyor.

AB Komisyonu’nun iç pazar ve hizmetlerden sorumlu üyesi Michel Barnier, önerinin amacının iş dünyasındaki güveni artırmak olduğunu söyledi. Komisyon yetkilileri, AB çapında bir düzenleme yapılması halinde, bu alanda ABD ve Japonya’yla aynı çizgiye gelineceğinin altını çiziyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ab-komisyonundan-ortak-ticari-sir-adimi_114438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!