Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ağaç Dikmeyen Eve Elektrik ve Su Yok!

Çeşme'de evlerin inşaat dışında kalan bölümlerinde 40 metrekareye bir ağaç dikilmesi şartı getirildi. Ağaç dikmeyen eve elektrik ve su bağlanmayacak.

yapi.com.tr
Ağaç Dikmeyen Eve Elektrik ve Su Yok!

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, ilçede yeni yapılan konutlara oturma raporu alınabilmesi için “ağaç dikme şartı”nın getirildiğini bildirdi. Çeşme’de son 20 yıldır yapılan her evin bahçesinin olduğunu bildiren Tütüncüoğlu, “Çeşme’deki her ev sahibi, oturma raporu alabilmek için evin inşaat  alanında kalan bölümün dışındaki arsasının her 40 metrekaresi için bir ağaç dikmek zorunda. SİT alanlarında bu 25 metrekareye bir ağaç olarak değişiyor. Dikilecek ağaçların da belli bir standardı var. Radikal Gazetesi’nin haberine göre süs ve çalı türevindeki ağaçlar geçerli sayılmıyor” dedi.

Tütüncüoğlu, ağaç şartı yerine getirilmediği takdirde konutun oturma raporu alamayacağını ve eve elektrik ve su bağlanamadığını belirterek, “Kumu ve denizi ne kadar güzel olursa olsun dikili ağacın olmadı bir kentin turizmde marka olma şansı çok düşüktür. Biz Çeşme’de hep bu doğrultuda hareket ettik. Bir şey yapmadan önce hep ‘Yeşili nasıl daha fazla koruruz, muhafaza ederiz, genişletiriz’ diye düşündük, bugün Çeşme’nin geldiği yer, yükselen markası da izlediğimiz bu yolun mükafatı” iye konuştu.

Çiftlik’te sakız ağacı dikilecek

Çeşme’nin güneyi olarak bilinen Çiftlik Mahallesi’nden başlayan bölgede oturma raporu almak için dikilmesi gereken ağacın “sakız ağacı” olarak belirlendiğini kaydeden Tütüncüoğlu, “Sakız ağacı, komşumuz Yunanistan ’a her yıl milyarlarca dolar gelir getiriyor. Sakız ağacını yaygınlaştırmak, çiftçimizin bundan kar sağlamasını sağlamak için böyle bir uygulama yaptık” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agac-dikmeyen-eve-elektrik-ve-su-yok-_110757.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!