Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

AGT'den 150 Milyon Dolarlık İhracat Potansiyelli MDF Yatırımı

AGT, geçen yıl yaptığı MDF yatırımı ile yıllık 150 milyon dolarlık ihracat potansiyeli oluşturdu, 50 milyon dolarlık ithalat gereksinimini de ortadan kaldırdı.

yapi.com.tr
AGT'den 150 Milyon Dolarlık İhracat Potansiyelli MDF Yatırımı

AGT, 30’uncu yılında gerçekleştirdiği ve 400 bin metrekare alana kurulu MDF yatırımı ile yıllık 150 milyon dolarlık ihracat potansiyeli oluşturdu, 50 milyon dolarlık ithalat kalemini de ortadan kaldırdı. AGT’nin istihdamı ise 1000 kişiyi aştı.

Dünyadaki üretim hatları arasında ‘en iyi uygulama’ seçildi

Toplam 150 milyon dolarlık yatırımla kurulan AGT Entegre MDF Üretim Tesisi, MDF üretim teknolojisinin öncü firmalarından Siempelkamp GmbH Co&KG tarafından dünyadaki üretim hatları arasında ‘en iyi uygulama’ seçildi. ContiRoll Generation8 teknolojisi ile Türkiye'nin en modern ve yüksek performanslı MDF tesisi olma iddiasındaki kompleks, yıllık 500 bin metreküp üretim kapasitesine sahip. Tesis ayrıca, proseste kullanılan tutkal üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştiriyor; ihtiyacı olan enerjiyi ise entegre yapı altında bulunan enerji üretim tesisinden sağlıyor. 500 metrelik doğrusal yerleşim planında sürekli formda üretim yapılan tesiste, hammaddenin tesise girişinden nihai ürünün sistemden çıkışına kadarki süreç, otomasyon sistemi içinde onlarca proses halkasından oluşuyor. ‘Yüzde 100 AGT & yüzde 100 kalite’ felsefesi ile faaliyetlerini sürdüren AGT, proseslerin her aşamasında otomatik ölçümlerle çalışan otomasyon teknolojisi ile bunu MDF üretimini de yansıtıyor.

Bu yıl parke üretimine başlayacak

Yıllık 500 bin metreküplük üretim kapasitesi ile Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri olan AGT Entegre MDF Tesisi, iki aşamalı bir yatırım planı ile devreye alındı. Yatırımın ilk yılında MDF, tutkal, kağıt emprenye ve melamin tutkal üretimi gerçekleştirildi. Ürün gamını daha da genişletme planları doğrultusunda, bu yıl laminat parke ve PowerGloss lak üretimine başlayacak olan AGT, böylece yatırımın ikinci aşamasını da tamamlamış olacak. Renk ve desen seçenekleri ile iddialı bir parke koleksiyonunu çok kısa bir sürede müşterilerinin beğenisine sunmaya hazırlanan AGT,  üretim, ihracat, istihdam ve teknoloji konusundaki çalışmaları ile sektörünün gelişimine öncülük ederken, ülke ekonomisine değer yaratmayı amaçlıyor. Halen 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren AGT, yeni dönemde farklı pazarlara da girmeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agtden-150-milyon-dolarlik-ihracat-potansiyelli-mdf-yatirimi_129759.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!