Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Ahşap İhtisas Marketi' AGT Store'lerin 3.'sü İzmir'de Açıldı

Dünyanın en büyük ahşap mobilya bileşenleri üreticilerinden AGT bünyesinde yer alan Türkiye’nin ilk 'ahşap ihtisas marketi' AGT Store’un üçüncüsü İzmir’de açıldı. AGT üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde 'Evim Şahane' ekibi ve mimar Selim Yuhay dekorasyon trendleri konusunda ipuçları verdi.

yapi.com.tr
'Ahşap İhtisas Marketi' AGT Store'lerin 3.'sü İzmir'de Açıldı

Türkiye’nin ilk ve tek 'ahşap ihtisas marketi' olarak ilki İstanbul’da ikincisi Antalya’da hizmet vermeye başlayan AGT Store’un üçüncüsü İzmir’de açıldı. AGT Store’da kapı, panel, profil, boykapak, ahşap kompozit deck, kompozit tezgah, lambri ve süpürgelik ürün gruplarından oluşan geniş bir ürün yelpazesi tek çatı altında buluşuyor. Açılışta, AGT Store’un üçüncüsünü İzmir’de açmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hulisi Söylemez, şunları söyledi:

“En kaliteli ahşabı en yeni teknolojiyle birleştrerek daima yenilikçi ürünler sunuyoruz. Ahşap mobilya bileşenleriyle neler yapılabileceğini ve özgün tasarımlı ahşap mobilya uygulamalarıyla gösteren AGT Store, bu anlamda Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor. ‘Ahşap İhtisas Marketi’ olarak konumlandırdığımız AGT Store, sektör profesyonelleri ve nihai tüketiciler arasında bir köprü görevi görerek; yarı mamül ahşap ürünlerin bir araya geldiği benzersiz ve rakipsiz organizasyon olma özelliği taşıyor” dedi.

“Yurt dışından yoğun talep var”

AGT olarak her geçen gün kendilerini yenilediklerini, işlerini geliştirirken sektörün şekillenmesine de ciddi katkı sağladıklarını kaydeden Söylemez, yurt dışında da AGT Store açmaya hazırlandıkları bilgisini verdi:

"Bugün dünya markaları nasıl ki sadece otomobil, ayakkabı, saat satmıyorsa biz de sadece kapı, panel, profil veya deck satmıyoruz. Aslında biz aynı zamanda mobilya sektörüne güvenli ve kaliteli çözümler sunuyoruz. AGT olarak, mobilya ve yapı sektöründe hem Türkiye’nin hem de dünyanın en önde gelen markalarının en güvendiği üreticilerdeniz. Üretimimizin yaklaşık yüzde 50'sini 60’tan fazla ülkeye ihraç ediyoruz ve 2010 yılında bu yana da sektörümüzün ihracat şampiyonları arasında yer alıyoruz. Aynı zamanda 2006 yılından beri Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisindeyiz. 2013 yılında ulaştığımız yaklaşık 300 milyon TL’lik ciromuzu, 2014’de yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz. Zaten bu hedef doğrultusunda toplam üretim alanımızı 400 bin metrekareye yükselttik ve yaklaşık 150 milyon dolar yatırım yaptığımız yeni MDF fabrikamız da bu yılın ilk yarısında faaliyete başlayacak. 2018 yılında AGT’nin toplamda 1 milyar TL, 2023 yılında da 1 milyar dolar ciroya ulaşan ve mobilya bileşenleri sektörüne getirdiği yeniliklerle sektörünün en dinamik global markası olmasını hedefliyoruz. Yurt dışında da AGT Store’lar açmaya başlayacağız. Yurt dışında 150’yi aşkın bayimiz bulunuyor. AGT Store’a şimdiden yoğun talep var. Ayrıca AGT Store’la birlikte daha yoğun olduğumuz dış pazarlarda lojistik yapı kurmayı hedefliyoruz”.


AGT Store yıl sonuna kadar mağaza sayısını 10’a yükseltecek

Konsept olarak sergilediği farklı ürünlerle sektördeki trendleri de belirleyen AGT Store, bulunduğu illerde mobilya sektörünün faydalanacağı bir kaynak olma kapasitesine sahip. AGT Store, özellikle mimar, mobilya ustaları, mühendis ve müteahhitlere endüstriyel çözüm ortaklığı sunarak hayallerdeki mobilya tasarımların gerçekleşmesini sağlıyor. AGT Store, bu yıl sonuna kadar Ankara, Adana, Bursa, Eskişehir, Konya, Muğla ve Mersin’de açılacak yeni mağazalarıyla 10 farklı ilde hizmet verecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ahsap-ihtisas-marketi-agt-storelerin-3-su-izmirde-acildi_117849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!