Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Ahmet Misbah Demircan Prof. Eugene Kohn'a Beyoğlu Projelerini Anlattı

MIPIM'e katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Prof. Eugene Kohn'a ilçede hayata geçirdikleri ve geçirecekleri projeleri Beyoğlu’nun 3 boyutlu maketi üzerinde anlattı.

yapi.com.tr / AA
Ahmet Misbah Demircan Prof. Eugene Kohn'a Beyoğlu Projelerini Anlattı

Kohn Pedersen Fox Associates’in (KPF) kurucu üyelerinden ve Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Prof. Eugene Kohn, MIPIM'de İstanbul çadırını ziyareti sırasında Beyoğlu maketini inceleyerek Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan projeler ve Beyoğlu Investors Group (BIG) hakkında bilgi aldı. Kohn, İstanbul’un heyecan verici bir şehir olduğunu ve mutlaka bir parçası olmayı umut ettiklerini söyledi.

Kenti daha yaşanabilir hale getirmeye çalıştıklarını söyleyen Demircan, "30 milyon metrekarelik yapı stokuna sahip Beyoğlu'nun şimdilik 1 milyon metrekaresinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha alınacak çok yolumuz var. Burada aldığımız olumlu tepkilerle dünyaya örnek olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi. Demircan, "Uluslararası alanda Harvard gibi önemli bir üniversitede yaptığımız çalışmaların dikkate değer bulunması bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır ve doğru yolda olduğumuzun göstergesidir" değerlendirmesini yaptı.

Beyoğlu'nda yapılan bazı projeler hakkında değerlendirme yapan Demircan, şu bilgileri paylaştı:

"Çalık Gayrimenkul'ün 1,5 milyar TL yatırım yaparak yürüttüğü Tarlabaşı 360 projesinde semtin 150 bin metrekarelik alanı dönüşüm geçiriyor. Tarihi boyunca Beyoğlu’nun gözde semti olan Tarlabaşı, şu anki atıl halinden kurtulup yaşanabilir bir mekân haline gelecek. Proje kapsamında altı 1050 araç kapasiteli otoparkla tasarlanan toplamda 900 ofis, lüks rezidans, ev ve dükkan olarak değerlendirilecek.

Polat Holding'e bağlı Piyalepaşa Gayrimenkul şirketi tarafından sürdürülen projeye 2 milyar lira yatırım yapıldı. 440 bin metrekarelik alanıyla şu anda Beyoğlu’nda devam eden en büyük proje olan Piyalepaşa İstanbul; konut, ofis, otel ve alışveriş alanlarından oluşacak. Bin 900 araç kapasiteli otoparkın bulunacağı Piyalepaşa spor merkezi, kapalı basketbol sahası, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, spa, yürüme yolları ve eğlence alanlarının da yer alacağı sosyal aktivite merkezlerine sahip olacak. İstanbul’un merkezi Haliç’te, bölgenin tarihi dokusuna değer katacak 'Haliçenazır' kentsel dönüşüm konut projesi Amplio Real Estate Investments tarafından yürütülüyor. Örnektepe’deki 28 bin metrekare alanda konumlandırıldı. Yeni, çevreye duyarlı teknolojileri ve enerji tasarrufu sağlayan sistemleriyle Türkiye’deki konut projelerine yeni bir boyut katmanın amaçlandığı alternatif daire planları, zengin sosyal alanları ve Haliç manzarası ile tarihi dokunun içerisindeki Örnektepe’nin İstanbul’un en önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirilmesi planlanıyor".

Kısa süre sonra hayata geçirilecek ve toplamda 12 milyar dolarlık aktif yatırım değerine sahip Galataport, Haliçport ve Okmeydanı projeleri Beyoğlu’nun en büyük kentsel dönüşüm alanları olacağını ifade eden Demircan, "Okmeydanı 6 milyon, Galataport ve Haliçport 3'er milyon dolarlık yatırım değeriyle Beyoğlu’nun dünyaya örnek olacak yeni fırsatları arasında yer alıyor" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ahmet-misbah-demircan-prof-eugene-kohna-beyoglu-projelerini-anlatti_129370.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!