Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akça Enerji, Rüzgar Ve Jeotermal Enerjiyle Büyüyecek

Akça Holding'in enerji üretim kolu olan Akça Enerji Üretim A.Ş yatırımlarını rüzgar enerjisine yoğunlaştırdı.

yapi.com.tr
Akça Enerji, Rüzgar Ve Jeotermal Enerjiyle Büyüyecek

Bünyesinde tarım, gıda, tekstil, araç muayene istasyonları ve enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketleri barındıran Akça Holding’in enerji üretim kolu olan Akça Enerji Üretim A.Ş., üretimde atağa kalktı. Dünya Gazetesi'nden Ahmet Usman'ın haberine göre, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde elektrik enerjisi üretim sektöründe atılım yapan Akça Enerji, çalışma ve yatırımlarını jeotermal ve rüzgar enerjisine yoğunlaştırdı.

Bu yıl özellikle enerji sektöründeki yatırımlarının büyüyerek devam ettiğine dikkat çeken Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, “2015 yılının holdingimiz açısından çok önemli. Enerji yanında diğer iş kollarımızda da cirolarımızı artırmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde elektrik enerjisi üretiminde ciddi bir atılım yaptık. Çalışma ve yatırımlarımızı jeotermal ve rüzgar enerjisine yoğunlaştırmış durumdayız. Aliağa, Sarayköy ve Alaşehir’de kurulu santrallerle Türkiye’nin enerji ihtiyacını gidermede pay sahibi olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Göksan ise, jeotermal ve rüzgar enerjisine yaptıkları yatırımları artırarak bu alanlardaki çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydetti. Bu alandaki yatırımlar ve santrallerin faaliyetleri hakkında bilgi veren Göksan, Aliağa RES (rüzgar enerjisi santrali) ve Sarayköy Tosunlar JES (jeotermal elektrik santrali)‘in faaliyete geçtiğini ve ulusal sisteme enerji üretimine başladığını belirtti.

Göksan, “Tosunlar JES’in ilk aşaması tamamlandı. Yeni kuyu açma çalışmaları devam ediyor. 10 megawattlık ikinci aşaması yıl sonuna kadar tamamlanacak.Jeotermal enerjiye yatırımlarımız devam edecek. 2016 yıl sonu için koyduğumuz hedefler arasındaki Alaşehir bölgesindeki santral çalışmalarımız da şu an hız kazanmış durumda. Bu bölgedeki kuyu açma çalışmalarımız tamamlandı ve santral kurulumu için seçim sürecine girdik. 2016 yılı sonuna kadar 100 megawattlık kurulu güce ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akca-enerji-ruzgar-ve-jeotermal-enerjiyle-buyuyecek_132916.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!