Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akköprü HES İhalesi Cumhurbaşkanı Kararıyla İptal Edildi

Aydem Yenilenebilir Enerji'nin Akköprü HES ihalesi Cumhurbaşkanlığı kararı ile iptal edildi. Koç Holding'in kazandığı Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi de geçen hafta Cumhurbaşkanı kararı ile iptal edilmişti.

yapi.com.tr
Akköprü HES İhalesi Cumhurbaşkanı Kararıyla İptal Edildi

Aydem Yenilenebilir Enerji en yüksek teklifi verdiği Akköprü HES’in özelleştirilme ihalesinin Cumhurbaşkanlığı kararı ile iptal edildiğini duyurdu.

Sözcü’de yer alan habere göre; şirket KAP’a yaptığı açıklamada, Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Akköprü HES’in özelleştirilmesi ihalesine en yüksek teklifi verdiğini ve ihale kararının Rekabet Kurulu tarafından da onaylandığını belirterek, “Bununla birlikte bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile iptal edildiği 24 Ocak 2022 tarihinde Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.’ne tebliğ edilmiştir.” dedi.

Koç’un aldığı ihale de iptal edilmişti
Öte yandan, Koç Holding’in iştiraki Tek-Art’ın en yüksek teklifi vermiş olduğu Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi’ne ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın işletilmesi ihalesi de geçtiğimiz günlerde iptal edilmişti.

Koç Holding Cuma akşamı KAP’a yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı Tek-Art tarafından verilen teklifin en yüksek teklif olarak gerçekleştiği ve ihale kararının Cumhurbaşkanlığı Kararı ile onaylandığı kamuya açıklandığı; ancak ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile iptal edildiği belirtilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akkopru-hes-ihalesi-cumhurbaskani-karariyla-iptal-edildi_188960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!