Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.


Akkuyu Çöle Döndü

2015’te temeli atılan Akkuyu Nükleer Santrali inşaatı, cennet koyu çorak bir araziye çevirdi.

yapi.com.tr
1 Akkuyu Çöle Döndü

Mersin'in cennet koyu Akkuyu, nükleer santral projesiyle birlikte şimdiden çöle döndü. Ağaçlar kesildi, doğa tahrip edildi, yeşil kalmadı. 2015'de temeli atılan Akkuyu Nükleer Santrali bir doğa katliamını da beraberinde getirdi.

 

 

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; Akkuyu'nun inşaat öncesi ve şimdiki fotoğraflarını paylaşan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, şunları kaydetti: “Akkuyu cennet gibi bir bölgeydi. Şimdi cehennem oldu. Sanki burada nükleer bir patlama yaşanmış. Daha da geç olmadan bu inşaatı durdurun. Nükleer reaktörün yerleştireceği bölüm iki kere çatladı ve yeniden yapıldı. İnşaat sahasının yapıldığı alanın altı su kaynaklarıyla dolu. En ufak bir depremde çok büyük bir felaketle karşı karşıya kalabiliriz. Bugün ağaç katliamı yaşandı, yarın insan katliamı yaşanacak.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akkuyu-cole-dondu_180544.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • "İnşaat sahasının yapıldığı alanın altı su kaynaklarıyla dolu. En ufak bir depremde çok büyük bir felaketle karşı karşıya kalabiliriz. " ifadesi iddialı bir görüş. Santralın yapım yöresinin seçilme aşamasında bölgenin jeolojik yapısı ayrıntılı olarak incelendi ve böyle bir santralın yapımı için Türkiye'deki en uygun yörelerden biri olduğuna bilimsel olarak karar verildi. Nükleer santralların yapımı eleştirilebilir, ancak eleştiri bu tür dayanaksız bilgiyi ileri sürerek yapılmamalıdır.Bu aşamada İnşaatın teknik denetimine ve hatasız bitirilmesine odaklanmalıdır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!