Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akkuyu'da Önemli Gelişme!

Rosatom: "Akkuyu nükleer santralinin inşaatı için teknik içerikli belgeler, Ekim ayına kadar hazır olacak" açıklamasında bulundu.

yapi.com.tr
Akkuyu'da Önemli Gelişme!

İHA'nın haberine göre, Rus Nükleer şirketi Rosatom, Akkuyu'da nükleer santralinin, inşasına başlanması için gerekli belgelerin Ekim ayına kadar hazır olacağını bildirdi.  Rusya merkezli nükleer şirketi Rosatom, Akkuya'da nükleer santral çalışmalarının başlanması için gerekli belgelerin Ekim ayına kadar hazır olacağını bildirdi.

Rosatom ait olan "Atomstroyexport" adlı mühendislik şirketi ise Akkuyu’nun ana binaları ve temellerinin altına koyulacak beton yüzeyler için teknik şartların geliştirilmesi üzerine ihale düzenledi. Şirket, binaların arasındaki en önemli yapının nükleer enerji blokları olduğunu vurgularken, reaktör bölmesinin temel plakasının hazırlanması ile ilgili çalışmaları, santralin inşaatının ana aşamasının başlangıcı olarak nitelendiriliyor. Teknik şartları üzerine yürütülen çalışmaların sonuçları, 1-4 nükleer bloklarının inşası için kullanılacak, inşaat ve tesisat çalışmaları 2017 yılında başlayacak.

Türkiye Enerji Bakanlığı ise 2018 yılında inşaat lisansını vererek tam olarak nükleer santral inşaatı başlayacak. Akkuyu projesi, Rusya’nın "3+" neslindeki 4 VVER reaktörleri dört nükleer enerji blokları içeriyor. Her nükleer bloğun gücü 1200 MW ve projenin yaklaşık maliyeti ise 20 milyar dolar değerinde olduğu dile getirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akkuyuda-onemli-gelisme_158221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!