Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Alman Firmadan Bursa'ya 10 Milyon Euro'luk Yatırım

Otomotiv, tarım, enerji ve mobil iş makineleri için sızdırmazlık ürünleri tedarik eden Freudenberg Sealing Technologies'in 10 milyon Euro'luk yatırımla Bursa'da kurduğu fabrika açıldı.

yapı.com.tr
Alman Firmadan Bursa'ya 10 Milyon Euro'luk Yatırım

Freudenberg Sealing Technologies Üst Yöneticisi Claus Möhlenkamp, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bursa’da yaptıkları bu yatırımla, dünya  çapında üretim ağlarının en modern fabrikalarından birini devreye aldıklarını söyledi. Bu yeni tesiste üretilecek yüksek kalite ve yenilikçi ürünlerle küresel ayak izlerini güçlendireceklerini belirten Möhlenkamp, fabrikada 220 kişinin çalıştığını, 2017 yılına kadar 100'den fazla ilave istihdam sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

Türkiye’nin, kendi firmaları için özellikle otomobil endüstrisi konusunda önemli bir pazar olduğuna dikkati çeken Möhlenkamp, bu segmentte Türkiye'nin yıllık yaklaşık yüzde 10'luk büyüme göstermesi nedeniyle çok iyi  yatırım imkânları sunduğunu dile getirdi. Freudenberg Sealing Technologies Genel Müdürü Erdi Ceyhan da  Bursa'daki tesiste üretim, yönetim, pazarlama, lojistik ve ürün deposu bulunduğunu bildirdi.

Ceyhan, bu fabrika sayesinde müşterilerinin isteklerini çok daha kısa bir sürede yerine getirebileceklerini belirterek, "Böylece Freudenberg Sealing Technologies’in ticari gelişimine hissedilebilir düzeyde olumlu katkı sağlamış  olacağız" diye konuştu. Konuşmaların ardından fabrika katılımcılara gezdirildi.

Fabrika 14 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu

Otomotiv, tarım, Sivil Havacılık, gemi inşaatı, gıda ve ilaç, enerji ve mobil iş makineleri için sızdırmazlık elemanları tedarikçisi olan Freudenberg Sealing Technologies'in, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni fabrikası, 14 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alman-firmadan-bursaya-10-milyon-euroluk-yatirim_145029.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!