Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Ana Amacımız Enerji Sektöründe Büyümek, Enerji Yatırımlarımız Devam Edecek''

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ana amaçlarının enerji sektöründe büyümek olduğunu belirterek, ''Bundan sonra da enerji yatırımlarımız devam edecek'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''Ana Amacımız Enerji Sektöründe Büyümek, Enerji Yatırımlarımız Devam Edecek''

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ana amaçlarının enerji sektöründe büyümek olduğunu belirterek, ''Bundan sonra da enerji yatırımlarımız devam edecek'' dedi.

Konukoğlu, Adana'nın İmamoğlu ve Aladağ ilçeleri arasında yaptırdıkları Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin açılışı dolayısıyla geldiği Adana'da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda enerji sektörüne yoğunlaştıklarını belirterek, bu kapsamda daha önce rüzgar enerjisi santrali ve HES'leri üretime geçirdiklerini belirtti.

Türkiye'nin değişik bölgelerinde enerji üretimi projelerinin bulunduğunu vurgulayan Konukoğlu, son olarak 5 Mayıs'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle kurulu gücü 320 mw olan Sanibey Barajı ve HES'in açılışını gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Konukoğlu, santralin yılda yaklaşık bir milyar kilovatsaat elektrik enerjisi üreteceğini ifade ederek, ''Diğer bir ifade ile 600 bin evin yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayacak'' dedi.

Ana amaçlarının enerji sektöründe büyümek olduğunu belirten Konukoğlu, ''Bundan sonra da enerji yatırımlarımız var. 6-7 aya kadar bir baraj inşaatına daha başlamayı düşünüyoruz'' diye konuştu.

Konukoğlu, rüzgar enerjisi yatırımlarına da ağırlık verdiklerini ve İstanbul Çatalca projelerini tamamladıklarını ifade ederek, ''Rüzgar enerjisi alanında da önümüzdeki süreçte yeni projeler yapacağız. Holding olarak bu yıl yaklaşık 200 milyon dolarlık yatırım yapacağız. 2012 yılına yönelik de yeni hedeflerimiz var.''

Abdulkadir Konukoğlu, ekonominin iyiye gittiğini ifade ederek, ''Herhangi bir seçim ekonomisi uygulanmadı. İstikrar olan bir ülkede ekonomi iyi olur. Şu anda istikrar var ve ekonomi de her gün daha güzele gidiyor'' diye konuştu.

ETİKETLER: firma enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/ana-amacimiz-enerji-sektorunde-buyumek-enerji-yatirimlarimiz-devam-edecek_87229.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!