Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aldo Barbetti Çimko’dan Çıkıyor

2008 yılında Türkiye’ye ilk yatırımını Çimko’da Sanko Holding’e yüzde 30 ortak olarak yapan İtalyan Barbetti Aldo, ortaklığın beşinci yılında hisselerini satıp çıkma kararı aldı.

yapi.com.tr
Aldo Barbetti Çimko’dan Çıkıyor

Şirkete 390 milyon dolara ortak olan Aldo Barbetti’nin İtalya’da başka farklı bir yatırıma yöneleceğini hisseleri de bu nedenle kendilerine geri devrettiğini dile getiren Sanko’nun Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, “Hisselerini satmak isteyince ilk teklifi bize yaptılar. Burada çimentoda eski karlar kalmadı. Biz de nasıl ortak olduysak aynı tatlılıkla hisseleri geri satın aldık” diye konuştu. WSJ Türkiye'den Ayşegül Güven'in haberine göre Konukoğlu, satış işlemi bitene kadar hisseleri geri alım maliyetini açıklayamayacaklarını ifade etti.

2008 yılında, anlaşmayı imzalarken İtalya dışındaki ilk yatırımlarını Türkiye’ye yaptıklarını ifade eden Barbetti Yönetim Kurulu Başkanı Maria Antonella Barbetti, “4 yıldır Türkiye’de ortaklık için fırsat kolluyoruz” demişti.

Çimko Çimento Adıyaman Fabrikası, Adıyaman Çimento’nun 1995 yılında özelleştirilmesiyle Sanko Grubu’na katıldı. 2007 yılı sonunda Narlı fabrikasını da devreye alarak büyümesini devam ettiren Çimko, Adıyaman, Kahramanmaraş Narlı Çimento fabrikaları, Gaziantep paketleme tesisi, Kilis Paketleme tesisi ve bölgedeki 8 beton santrali ile sektörde faaliyet gösteriyor. 10 farklı sektörde faaliyet gösteren Sanko Holding  İnşaat srktöründe Çimko Çimento’nun yanısıra Bartın Çimento ve Gaziantep Ytong şirketlerini de bünyesinde bulunduruyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aldo-barbetti-cimkodan-cikiyor_115246.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!