Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankaralılardan Kuğulupark’ta Tecavüz Nöbeti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, yol geçirilmesi planına karşı çıkan ’Ankaram Platformu’ üyeleri ve semt sakinleri, dün gece Kuğulupark’ta eylem başlattı.

Hürriyet Gazetesi
Ankaralılardan Kuğulupark’ta Tecavüz Nöbeti

nkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, yol geçirilmesi planına karşı çıkan ’Ankaram Platformu’ üyeleri ve semt sakinleri, dün gece Kuğulupark’ta eylem başlattı.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun ’minimum tecavüz’ kararı doğrultusunda, Kuğulupark’ın bir bölümünün trafiğe dahil edilmek istenmesini protesto eden çeşitli meslek kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i protesto ettiler. "Kuğulupark Ankaralılarca koruma altına alınmıştır" yazılı pankart taşıyan grup, parkın 1. derecede SİT alanında bulunduğunu da söylediler. Protestocular, yürütmeyi durdurma kararı çıkıncaya kadar parkta nöbet tutacaklarını belirtiler.

Kuğulupark’ın yola dahil edilmesi planlanan bölümünde bulunan ağaçların Büyükşehir Belediyesi’nce söküleceği iddiaları üzerine, Çankaya Belediyesi de hafriyat araçlarını söz konusu yere göndererek barikat kurup, eylemcilere destek verdi. Ortamın zaman zaman gerginleşmesi üzerine Kuğulupark ve civarına Çevik Kuvvet polisi gönderildi. Eylem sabaha kadar sürdü. Ankaram Platformu, bugün 12.00’de Kuğulupark’ta basın açıklaması yapacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaralilardan-kuguluparkta-tecavuz-nobeti_47668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!