Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Annemin İşi Benim Geleceğim” Projesi BM Gündeminde

Borusan, “Annemin İşi Benim Geleceğim" sosyal sorumluluk projesi ile Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme Toplantısı'na katıldı.

yapi.com.tr
“Annemin İşi Benim Geleceğim” Projesi BM Gündeminde

Geçtiğimiz yıl Birleşmiş Milletler'in Kadını Güçlendirme İlkeleri'ne (WEP) imza atan Borusan, bu yıl sanayide kadın istihdamını ve kadının iş yaşamında fırsat eşitliği mücadelesini desteklemek için başlattığı "Annemin İşi Benim Geleceğim" sosyal sorumluluk projesi ile Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme Toplantısı'na katıldı. Akademisyenler, özel sektör yetkilileri ve uluslararası basın mensuplarını Birleşmiş Milletler çatısı altında buluşturan “İnovasyon: İş Dünyası ve Eşitlik” konulu toplantıya Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon'un da katıldı.

Kadınlar çalışmaları ve iş kurmaları için desteklenmeli

Borusan'ın sosyal sorumluluk projesiyle Birleşmiş Milletler'e davet edilmesini değerlendiren Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, “Türkye'nin hızla büyüyen ekonomisi ve dinamizmi tüm dünyada ilgi ve gıpta ile izleniyor. Birey ve kurumlar olarak bu başarıyı aynı tempoda sürdürmek en büyük sorumluluğumuz. Ülke olarak üç önemli meydan okuma ile karşı karşıyayız. Bunlardan ilki gençlerimize çağın gereklerine uygun biçimde eğitim olanakları sunmaktır; ikincisi bütün farklılıklarımızı bir zenginlik olarak gören bir anlayışla mevcut toplumsal dinamizmimizi birileri seviye taşımaktır. Üçüncüsü ise, kadınlarımızın toplum hayatının her alanında eşit haklarla var olmalarını sağlamaktır. Bunun yolu kadınların çalışma ve iş kurma açısından güçlü bir biçimde desteklenmesinden geçmektedir” diye konuştu.

Kreşlerin tasarımı yarışmayla belirlenecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen 'Annemin İşi Benim Geleceğim', sanayide çalışan ve çalışmak isteyen kadınların 0-6 yaş arası çocukları için kreş ve gündüz bakım evleri inşa edilecek. Borusan Neşe Fabrikası adıyla, Türkiye'nin dört biryanındaki 10 organize sanayi bölgesinde kurulacak.Yapı-Endüstri Merkezi koordinasyonu ile “TMMOB Mimarlar Odası Yarışmalar Yönetmeliği” kapsamında serbest, açık ve tek aşamalı olarak düzenlenen “Organize Sanayi Bölgeleri’nde Kreş ve Gündüz Bakımevi Ulusal Mimari Proje Yarışması”na başvurular 12 Nisan 2013’e kadar kabul edilecek.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın http://www.yemetkinlik.com/

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/annemin-isi-benim-gelecegim-projesi-bm-gundeminde-_105521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!