Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Antalya'ya da Kremlin

WOW oteller zinciri, Antalya'daki Topkapı Palace otelinin yanına bu kez de Moskova'daki Kremlin Sarayı'nın bir kopyasını inşa ediyor. Kremlin Nisan

Radikalb>WOW oteller zinciri, Antalya'daki Topkapı Palace otelinin yanına bu kez de Moskova'daki Kremlin Sarayı'nın bir kopyasını inşa ediyor. Kremlin Nisan 2003'te hizmete giriyor
World of Wonders (WOW) oteller zinciri, Antalya Aksu'da, Kremlin Sarayı'nın temel yapılarını esas alan dev bir otel inşa ediyor. Topkapı Sarayı'ndan esinlenerek yapılan Topkapı Palace otelinin yanında inşa edilen Kremlin Palace, 870 odası ve 2000 yatak kapasitesiyle Nisan 2003'te faaliyete geçecek. Topkapı'dan sonra Türkiye'nin ikinci 'temalı' oteli olan Kremlin Palace'a, Kızıl Meydan'ın üç ana binası, Tarih Müzesi, Fasetalar Sarayı ve Saint Basil Kilisesi damgasını vuruyor. Otelin girişinde ise, Kızıl Meydan'ın girişindeki Diriliş Kapısı yer alıyor.
Bunun dışında, pek çok eğlence, spor ve etkinlik merkezinin, sauna ve Türk hamamının bulunacağı otelde, dev bir 'su parkı' da inşa edilecek.
3 bin 500 metrekarelik dev bir lobinin bulunduğu otelde, Topkapı Palace'la işbirliği dahilinde hizmet verecek 3 bin kişi kapasiteli bir kongre merkezi inşası da planlanıyor.


Yüzde 15 daha pahalı
Topkapı Palace'dan yüzde 15 daha pahalı olması beklenen Kremlin'de, ayrı bir katta geceliği 500 ile 800 dolar arasında değişecek 14 suit de yer alacak. Özellikle yüksek gelir grubundaki Rus turistlerin şimdiden büyük ilgi gösterdiği Kremlin için rezervasyonlar eylülde başlayacak.--------------------------------------------------------------------------------


'Temalı otel'ler çağı
MNG Holding'e bağlı WOW Otelller Zinciri Koordinatörü Vadi Karatopraklı, temalı otellerin turizmde geleceği temsil ettiğini söylüyor. WOW'un Topkapı Sarayı ile başlayan, Kremlin'le süren temalı oteller zincirine önümüzdeki dönemde bir 'golf otel' olarak tasarlanan Beyaz Saray'ın da ekleneceğini söyleyen Karatopraklı ile, turizmdeki bu yeni anlayışı konuştuk.
Topkapı'dan sonra Kremlin'in bir benzerini inşa etmenizin sebebi nedir?
İnsanların tatil anlayışı değişiyor. Müşterilerin ilgisini çekmek için pek çok Topkapı bizim için çok önemliydi. Türkiye'de temalı otel anlamında bir ilk oldu ve gerek yurtiçinden, gerekse yurtdışından büyük ilgi gördü. Turizmde sıkıntı çekilen dönemlerde bile biz hep pazarlama
avantajını elimizde bulundurduk. Bizzat Mehmet Nazif Günal tarafından geliştirilen Türkiye'ye temalı oteller inşa etme fikrinin doğruluğu pratikte kanıtlanmış oldu. Bu yüzden, yeni bir adım olarak Kremlin'i inşa ediyoruz.
Kremlin Palace'da da her şey dahil sistem mini uygulamayı düşünüyor musunuz?
Evet. Fakat bu sistem farklı otellerde çok farklı biçimlerde uygulanıyor. Herşey dahil denen fakat hizmet ve ürün bakımından oldukça sınırlı olan oteller var. Biz Topkapı Palace'da geliştirdiğimiz 'maximum inclusive' sistemin de ötesine geçecek ve Kremlin Palace'da 24 saat oda servisi, geliştirilmiş odalar, farklı ülke mutfaklarının yer aldığı restoranlar ve alternatif barlarla birlikte otelin tüm hizmetlerinden yararlanmayı mümkün kılan 'Royal class' sistemini uygulayacağız.
Rus turistlerin Kremlin'e tepkisi ne olur?
Şimdiden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Hatta Topkapı Palace'a inşası süren Kremlin'in maketinin de yer aldığı bir tanıtım masası koyduk ve şimdiden büyük ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Oteli Nisan 2003'te açacağız. Rusların mayıstaki dini bayramlarında Kremlin'e büyük ilgi olacağını tahmin ediyoruz. Hatta bu yüzden, otele Rusya'dan da bir miktar personel almayı planlıyoruz.
Topkapı Palace'da 'futbol turizmi'ne yönelik faaliyetleriniz sürüyor. Kremlin Palace'da da futbol takımlarını ağırlamayı düşünüyor musunuz?
Elbette Kremlin'de de futbol takımlarını ağırlamayı düşünüyoruz. Bu nedenle futbol merkezimizi genişlettik ve futbol sahalarımızın sayısını altıya çıkardık. Geçtiğimiz kış sezonunda Topkapı Palace'da kampa giren ve aralarında Avrupa'nın dev isimlerinin bulunduğu futbol takımı sayısı 50'yi buldu. Yeni sezonda bu rakamı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalyaya-da-kremlin_1418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!