Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beyaz Saray'da Golf Oynanacak

WOW Otelleri, Antalya'da Topkapı Sarayi ve Kremlin Palace ile başladığı zincire Eylül 2004'te Beyaz Saray'ı ekleyecek. WOW Zinciri Satış ve Paz

Hürriyet
Beyaz Saray'da Golf Oynanacak

b>WOW Otelleri, Antalya'da Topkapı Sarayi ve Kremlin Palace ile başladığı zincire Eylül 2004'te Beyaz Saray'ı ekleyecek. WOW Zinciri Satış ve Pazarlama Koordinatörü Vadi Karatopraklı, ‘‘Beyaz Saray'da 18 artı 9 delikli sahamız olacak. Golf müşterilerini oraya çekeceğiz’’ dedi.

World Of Wonders (WOW) Otelleri, Antalya'da Topkapı Sarayı ve Kremlin Palace ile başlattığı temalı otel zincirine, Beyaz Saray'ı eklemek için kolları sıvadı. WOW Zinciri Satış ve Pazarlama Koordinatörü Vadi Karatopraklı, Topkapı Sarayı ve Kremlin Sarayı'nden sonra Beyaz Saray'ın mimari özelliklerini taşıyan temalı oteli 2004 Eylül ayında hizmete açacaklarını söyledi. Vadi Karatopraklı, 18 artı 9 delikli golf sahası ile Beyaz Saray'ın özellikle golf müşterilerini çekmeyi hedeflediğini vurguladı.

Vadi Karatopraklı, ‘‘Topkapı Sarayı konseptine sadık kalarak inşa edilen otelimizi yurt dışında çok rahat pazarlayınca, ardından Kremlin Sarayı'nın mimarisi özelliklerini taşıyan otelimiz geldi. Şimdi de Beyaz Saray mimarisine sadık kalınarak inşaatına başladığımız otelimizin Avrupalı turistleri Antalya'ya çekeceğine inanıyoruz’’ dedi.

WOW Oteller Zinciri'ndeki temalı oteller sayesinde yaz boyunca yüzde 95 doluluk oranını yakaladığını belirten Vadi Karatopraklı, WOW'un müşterilerinin yüzde 20'sinin Türk olduğunu söyledi.

OVAL OFİS ANA BİNADA

Geçtiğimiz yıllarda Topkapı Palace'a 75 milyon dolar, Kremlin Sarayı'na da 50 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyleyen Vadi Karatopraklı, 2000 yataklı Beyaz Saray'ın da 35 milyon dolara mal olacağını söyledi. Karatopraklı, Topkapı ve Kremlin otellerinin tam karşısında inşaatına başlanan Beyaz Saray'ın skandallarıyla meşhur Oval Ofis'inin de otelin ana binasında yer alacağını belirtti. Karatopraklı, Beyaz Saray'ın üçer katlı bungolovlardan oluşacağını söyledi.

MNG Holding Turizm Grubu'na bağlı olarak çalışan WOW'un tur operatörlüğü ayağı da olduğunu hatırlatan Vadi Karatopraklı, şöyle konuştu:

‘‘Tur operatörlüğü şirketimiz Bentur International, dünyanın 27 ülkesinden, yılda ortalama 10 bin turisti Türkiye'ye getiriyor. Almanya, Hollanda, Belçika, İsrail ve Rusya'nın ardından en çok turist gelen ülke Romanya ve Bulgaristan. Temalı otellerimizi yurt dışında tanıtmak için geçtiğimiz aylarda 27 ülkeden 5 bin seyahat acentasını Türkiye'de ağırladık, otellerimizi anlattık. Çünkü bu ülkelerde birebir satış yapıyoruz.’’

HEDEF 20 BİN YATAK

Beyaz Saray'ın açılmasıyla 2004 yılında WOW'un yatak kapasitesinin 12 bine çıkacağını söyleyen Vadi Karatopraklı, 2008 yılında 20 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Karatopraklı, İstanbul'da 2005 yılında açmayı planladıkları 4 ve 5 yıldızlı iki otelin de toplam bin yataklı olacağını söyledi. Karatopraklı, ‘‘Havalimanı karşısında iki kuleden oluşacak bu oteli birbirine 3 bin kişilik bir kongre sarayı ile bağlayacağız. İki otel toplam 60 milyon dolara mal olacak’’ dedi. Karatopraklı, Bursa Uludağ'da da bir kış oteli projelerinin olduğunu belirtti.

Dünyanın 7 harikası 40 milyon dolara gelecek

WOW'un Beyaz Saray'dan sonra yatırımlarının süreceğini bildiren Vadi Karatopraklı, 2005'te başlamayı planladıkları ‘‘Dünyanın 7 Harikası’’ projesini de 2006 yılında tamamlamak istediklerini söyledi. Projenin 40 milyon dolara mal olacağını belirten Karatopraklı, şöyle devam etti: ‘‘Bu proje kapsamında Babil'in Asma Bahçeleri, Zeus Tapınağı, Artemis Tapınağı konseptinde 2 bin villa inşa edip satacağız.’

http://www.yapi.com.tr/haberler/beyaz-sarayda-golf-oynanacak_5446.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!