Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Antarktika’da Şimdiye Kadarki En Yüksek Sıcaklık Ölçüldü

Arjantin’in Esperanza Meteoroloji İstasyonu’nda yapılan ölçümlerde şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık değeri kayda geçirildi. Dünya Meteoroloji Örgütü resmî değerlendirmenin tüm veriler incelendikten sonra yapılacağını söyledi.

yapi.com.tr
Antarktika’da Şimdiye Kadarki En Yüksek Sıcaklık Ölçüldü

Arjantin’in Antarktika’daki topraklarında yer alan Esperanza Meteoroloji İstasyonu’nda 1953 yılından beri yapılan ölçümlerdeki şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık değeri kayda geçirildi.

Yeşil Ekonomi’de yer alan habere göre; Arjantin Ulusal Meteoroloji İdaresi tarafından yapılan açıklamada istasyonda 6 Şubat 2020 tarihinde yapılan ölçümlerde 18,3°C değerinin kaydedildiği açıklandı.

İdare tarafından paylaşılan Twitter mesajında istasyonda şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklığın 24 Mart 2015 tarihinde 17,5 °C olarak kaydedildiği bildirildi.

Konu hakkında Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından da bir açıklama yayınlandı. Açıklamada kayıtların geçerli görünmekle birlikte resmî değerlendirmenin idareden tüm verilerin alınıp incelendikten sonra yapılabileceği bildirildi.

Bununla birlikte açıklamada bu durumun muhtemelen bir dağ veya eğimli alandan gelen ve hava sıcaklığının kısa vadeli olarak hızlı şekilde yükselmesine neden olan fön rüzgarı etkisi ile olabileceğine de vurgu yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antarktikada-simdiye-kadarki-en-yuksek-sicaklik-olculdu_177531.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!