Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ASKİ'den Gökçeyurt Faturasına Düzeltme

ASKİ Genel Müdürlüğü, Gökçeyurt Köyü’nde yaşayan vatandaşların, ASKİ’ye abone olmalarının ardından ilk bir aylık su faturalarıyla ilgili sıkıntılarının giderileceğini bildirdi.

Hürriyet Gazetesi
ASKİ'den Gökçeyurt Faturasına Düzeltme

ASKİ Genel Müdürlüğü, Gökçeyurt Köyü’nde yaşayan vatandaşların, ASKİ’ye abone olmalarının ardından ilk bir aylık su faturalarıyla ilgili sıkıntılarının giderileceğini bildirdi.

Genel Müdürlük, "Gökçeyurt Köyü’ne su faturası şoku" başlıklı haberlere ilişkin bir açıklama yaptı. Söz konusu köyde oturan köylülerin ASKİ’ye abone olmalarının ardından ilk bir aylık su faturalarının yüksek gelmesiyle ilgili mağduriyetlerinin giderileceğini kaydeden ASKİ yetkilileri, "Köy sakinlerinin abone oldukları sırada ’kuyu suyu aboneliği’ bulunmadığından, bir aylık dönem için ASKİ şehir şebeke suyu tarifesi uygulanmış. Belediye Meclisi’nde onaylanan yeni tarifeyle köye yüzde 50 oranında indirimli su satışı yapılabilecek" dediler.

Yetkililer ayrıca, gerekli çalışmaların yapıldığını bildirerek, "Köyde yaşayan vatandaşlarımızın bir aylık dönemde yüksek gelen faturaları da yeniden hesaplanıp, yeni tarife üzerinden faturaları yeniden oluşturulacak" açıklamasında bulundular.

Yetkililerin, konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada şöyle denildi:

"Abonelik işlemleri sırasında geçerli olan tarifede "kuyu suyu" aboneliği bulunmadığından buraya bir aylık dönemde ASKİ şehir şebeke suyu tarifesi uygulanmıştır. Genel Müdürlüğümüzün uyguladığı tarife ve abonelik tipleri Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararlarıyla belirlendiğinden vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için kurumumuzca çalışmalar tamamlanmış ve yeni tarife hazırlanarak Belediye Meclisi’ne gönderilmiştir. Belediye Meclisi tarafından da onaylanan ve birkaç gün içinde yürürlüğe girecek bu tarifeyle Gökçeyurt ve benzer mahalle statüsündeki köylere de yüzde 50 oranında indirimli su satışı yapılacaktır. Gökçeyurtlu vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için geçmiş bir aylık faturaları yeniden hesaplanarak buna göre yeni tarife üzerinden faturalar oluşturulacaktır. Faturalarını ödeyen Gökçeyurtlu vatandaşların ise yeni dönemdeki faturalarına mahsuplaşma yapılarak fazla ödedikleri miktar kendilerine iade edilmiş olunacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/askiden-gokceyurt-faturasina-duzeltme_70917.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!