Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atakent’teki Avrupa’da Her Gün 200 Konut SatılHdı

Avrupa Konutları Atakent 3 de geleneği bozmadı. Çetinsaya, 5 günde 1.000 konutun satıldığı projeyi erken bitirme kararı aldıklarını açıkladı. Belediye Başkanı Yeniay ise projeden daire almak için torpil bile istendiğini söyledi.

Milliyet Gazetesi
Atakent’teki Avrupa’da Her Gün 200 Konut SatılHdı

Avrupa Konutları Atakent 3'te beş gün içinde 1.000 konut satılması, dikkatlerin bir kez daha projenin üzerinde toplanmasına yol açtı. Böylece, 2 bin 300 konut olarak tasarlanan Avrupa Konutları Atakent 3'ün yüzde 50'ye yakını bir haftadan kısa süre içinde sahiplerini bulmuş oldu. Konutlar kadar 167 odalı oteli ve 193 bin 500 metrekarelik alanın 165 bin metrekaresinin peyzaja ayrılması gibi dikkat çekici özelliklere sahip olan projede 17 bin metrekarelik bölüm su temasına ayrıldı.

Avrupalı 6 bin konut

Projenin lansmanı için düzenlenen toplantıda konuşan Artaş İnşaat İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın da olduğu gecede beş günde 1.000 konutluk satışa ulaşma başarılarının altını çizdi. Çetinsaya, metrekare fiyatlarının 2 bin 600 ile 3 bin 300 lira arasında değiştiği projeyi anlaşılan tarih olan 48 aydan önce, yani Temmuz 2012’de bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.  Yeşil alana verdikleri öneme dikkat çeken Çetinsaya, havuzlar, göletler ve şelaleler gibi su unsurlarına 17 bin metrekarenin ayrıldığı projede peyzaj alanının toplam büyüklüğünün ise 165 bin metrekare olduğunu söyledi. Çetinsaya, altı yıl önce Atakent’te tamamlanan ilk Avrupa Konutları projesinin ardından bugün Avrupa Konutları markası altında 6 bini aşkın konut inşa ettiklerini vurguladı.

‘Sanki bedava mal satılıyor’

Toplantıda konuşan isimlerden Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ise ilginç bir tespitte bulundu. Ulaşım ve altyapı çalışmaları açısından ilçedeki ilerlemelere dikkat çeken Yeniay, konutların "kapış kapış" gittiğini, bazı vatandaşların konutlar için belediyeden torpil istediğini kaydetti.  Yeniay, "Proje doğru olunca sanki bedavaya mal satılıyormuş gibi torpil istiyorlar" dedi. Avrupa Konutları Atakent projelerinin bölgeye değer kattığını ifade eden Yeniay, “Küçükçekmecemiz de bu projeleye değer kattı” dedi.

‘Arsa için ilişki kurduk, dayak bile yedik’

Projenin geliştirildiği arsa 2010'da Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 2010 milyon liraya alınmıştı. Bu konunun altını çizen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, “Bu araziyi Jandarma Genel Komutanlığı’ndan almak, bu ikili ilişkiyi kurmak, o dayakları yemek... Ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Özel sektörün manevra kabiliyeti ne ise biz de onu yakalamaya çalışıyoruz ama devlet terbiyesini bırakmadan” şeklinde konuştu. Bayraktar, Avrupa Konutları Atakent 3 projesinin de daha öncekiler gibi yok satacağına inandığını belirtti. TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO’nun Genel Müdürü Murat Kurum ise bu projeden kendilerinin elde edeceği gelirin 300 milyon liranın üzerine çıkabileceğini kaydetti.

Adı: Avrupa Konutları Atakent 3.
Lokasyonu: Atakent.
Konsepti: Konut ve otel karması.
Konut Sayısı: 2.300.
Otel oda sayısı: 167.
Daire tipleri: 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı.
Daire alanları: 83 metrekareden 182 metrekareye kadar değişiyor.
Metrekare fiyatı: 2.600 - 3.300 TL
En düşük ve yüksek fiyat: 207.900 - 529.700 TL
Proje alanı: 193.500 m2.
Peyzaj alanı: 162.000 m2.
Su konsepti için alan: 17.000 m2.
Ticari ünite: 16 mağaza
Yapımcı firma: Artaş İnşaat

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakentteki-avrupada-her-gun-200-konut-satilhdi_85152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!